Namibia – pierwsze ludobójstwo XX wieku

Opublikowano: 04.10.2021 | Kategorie: Filmy dokumentalne

Liczba wyświetleń: 725

Film przywołujący zapomnianą kartę we współczesnej historii, jaką jest pierwsze ludobójstwo XX wieku – czyli zagłada afrykańskich plemion Hererów i Nama przez Niemców. Jeszcze przed I wojną światową, w latach 1904-1907, Niemcy stworzyli obozy koncentracyjne w swojej kolonii Niemieckiej Afryce Południowo-Zachodniej (dzisiejsza Namibia). Był to plan zakładający zagładę plemion Hererów i Nama. Współodpowiedzialnym za zbrodnie był ówczesny komisarz Niemieckiej Afryki Płd.-Zach., doktor Heinrich Ernst Göring, ojciec Hermanna Göringa. Szacuje się, że wymordowano 2/3 populacji Hererów i połowę populacji Nama. Dziś potomkowie ocalałych szukają odszkodowania od rządu niemieckiego. Francuski dokument “Namibia. Pierwsze ludobójstwo XX wieku” to pierwszy film, którego twórcy w drobiazgowy sposób przybliżają niechlubne wydarzenia sprzed ponad 100 lat.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 6 , średnia ocena wartości wpisu: 5,00 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.