Naloty ABW na domy prawników walczących z sanitaryzmem

Opublikowano: 12.01.2024 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 4512

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego miała w czwartek od rana przeszukiwać mieszkania osób, które w dobie mniemanej pandemii i lockdownów udzielały porad prawnych.

Na portalu „X” poseł Konfederacji Bronisław Foltyn poinformował, że ABW od rana przeszukuje mieszkania takich osób, rekwiruje im telefony i komputery. „ABW dziś od rana przeszukuje mieszkania, domy i rekwiruje komputery, laptopy, telefony. Celem są osoby, które w mediach społecznościowych pomagały prawnie innym osobom w czasie pandemii i lockdownów” – napisał.

Wcześniej o wizycie ABW poinformowała mec. Katarzyna Tarnawa-Gwóźdź. „Właśnie wyszło ode mnie ABW, wpadli o 6:02, zrobili gruntowne przeszukanie i zabrali mi wszystko: telefon, laptop, stare telefony i karty do aparatów fotograficznych ze zdjęciami moich dzieci… Od tej chwili, jeżeli pojawią się jakiekolwiek ”wrażliwie” lub „nielegalne” dane na mój temat w internecie, to ich źródłem zapewne będzie Prokuratura Okręgowa w Warszawie… Jak tylko odzyskam „drożność informacyjną” to będę Was informować” – napisała na swoim kanale „Facebooka”.

Sama ABW, zapytana o tę interwencję przez portal Tarnogorski.info, milczy.

Dr hab. nauk o bezpieczeństwie Andrzej Zapałowski informuje w swoich mediach społecznościowych, że za naloty ABW odpowiada jeszcze poprzednia ekipa rządząca. „To jeszcze robota Błaszczaka i PiS-u. Bezprawnie terroryzowano żołnierzy WP i innych służb, aby brali szczepionki” – napisał na portalu „X”. Dr Zapałowski do swojego wpisu dołączył zdjęcia dokumentów, które potwierdzają jego wersję. Są to m.in. komunikaty MON-u ws. szczepień przeciw COVID-19 z czasów, gdy ministrem był Mariusz Błaszczak i zdjęcia postanowienia o przeszukaniu wydane 4 grudnia 2023 roku.

Zapałowski może mieć rację, szef ABW, pułkownik Krzysztof Wacławek, który blokował portale internetowe, piastował swoje stanowisko do 19 grudnia 2023 r. Czy jego następca to odkręci, czy będzie kontynuował, dowiemy się już wkrótce.

Na podstawie: X.com, Facebook.com, Tarnogorski.info/PAP
Źródła: NCzas.info [1] [2]
Kompilacja 2 wiadomości: WolneMedia.net


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

9 komentarzy

 1. Katana 12.01.2024 15:13

  “Czy to robota Tuska, czy poprzedniego rządu?”
  Pytanie za 100 punktów… karnych.

  “Celem są osoby, które w mediach społecznościowych pomagały prawnie innym osobom”

  Nie pomagać prawnie! Ale prawdą. Niech sami główkują po co jest wędka zamiast ryby wpierniczać na surowo. Tacy skorzystają a innym nie pomogą.

 2. MasaKalambura 12.01.2024 15:50

  Teraz wszystko idzie na Tuska.
  Cały prawniczy syf też.
  Wojskowych też najeżdżają.
  https://www.youtube.com/watch?v=shPAJ2NGfws&ab_channel=PorucznikPiotrPowa%C5%82ka

 3. SzumAkustyczny 12.01.2024 16:44

  dwóch premierów z uzasadnionymi podejrzeniami współpracy z wywiadem niemieckim, a teraz przychodzą do nas niemieckie standardy terroryzowania tych, którzy przeszkadzają w realizowaniu politycznych celów tych premieró oraz ich mocodawców, nawet jeśli “przeszkadzacze” działają zgodnie z prawem, a polityczne cele są bezprawne = niemcy

  operacja covidowa udowodniła w skali globalnej, że można dzisiejsze społeczeństwa traktować jak bydło.

 4. pikpok 12.01.2024 17:00

  Przed ekranem odstawiają Szopkę Noworoczną, a tu robią prawdziwe czystki.
  https://wolnemedia.net/pogrobowcy-solidarnosci-demoluja-panstwo/

 5. Denisrozrabiaka 13.01.2024 03:09

  Dzisiaj pracowałem i z jednego programu przeskoczyło mi samo na tego gościa, byłego wojskowego – u góry. Na jego kanale jest masa dobrych historii I ma ciekawe spostrzenia polityczne.

 6. Szurnięty Mędrzec 13.01.2024 03:48

  ABW zasłużyło, by ich siedziby obrzucić odchodami i obornikiem, niech się w nim tarzają

 7. pikpok 13.01.2024 21:46
 8. Denisrozrabiaka 13.01.2024 22:24

  @pikpok dzięki za wrzutę, zauważcie uczciwi ludzie mówią o morawieckim, a główny nurt zapomniał…

 9. pikpok 13.01.2024 23:19

  Zyd o mafii pasożytdniczej
  https://henrymakow.com/2024/01/wef-front-rothschild-world-tyranny.html
  ,, WEF jest przykrywką dla masońskiego żydowskiego kartelu bankowości centralnej Rothschild. Klaus Schwab, szef Światowego Forum Ekonomicznego (WEF),
  jest Żydem i Rothschildem.”

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.