Liczba wyświetleń: 862
Do tej pory zostawianie swoich danych osobowych w pubach, restauracjach, salonach kosmetycznych, fryzjerskich czy miejscach turystycznych w Wielkiej Brytanii było DOBROWOLNE, jednak od piątku, 18 września, każdy mieszkaniec Wysp, który spędzi czas w tych miejscach, zostanie objęty nakazem.
Od poniedziałku w Anglii zaostrzono regulacje dotyczące lockdownu i wprowadzono zakaz spotkań powyżej 6 osób (z różnych gospodarstw domowych). Natomiast za złamanie „reguły 6 osób” grożą kary w wysokości nawet 3200 funtów.
Już od piątku zacznie obowiązywać nakaz zostawiania swoich danych osobowych w takich miejscach, jak puby, restauracje, kawiarnie, salony kosmetyczne, fryzjerskie, kina, czy miejsca turystyczne, jak np. zoo. Zmiana ta, o której poinformował Boris Johnson, będzie miała wpływ na każdego, kto od tego piątku będzie planował obiad czy kolację w restauracji, lub wspólne piwo ze znajomymi w pubie.
Zgodnie z nowymi regulacjami wzięcie danych osobowych od gości w restauracjach czy pubach będzie obowiązkowe, a wyłączeni z tego nakazu zostaną jedynie ci, którzy wezmą jedzenie lub picie na wynos.
Do tej pory zostawienie swoich danych w pubach, restauracjach, zakładach fryzjerskich czy innych tego typu miejscach było dobrowolne. Od piątku jednak, każdy z nas podczas takiej wizyty będzie musiał zostawić swoje imię i nazwisko, adres, numer telefonu oraz adres mailowy. Firmy będą przetrzymywały nasze dane osobowe przez 21 dni i – jeśli zostaną o to poproszone – przekażą je do systemu NHS Test and Trace.
W przypadku, gdy klienci zgodzą się zostawić swoich danych, mogą nie zostać wpuszczeni do danego lokalu. Z kolei dany lokal, jeśli tych danych od nas nie weźmie, może zostać ukarany grzywną.
Matt Hancock powiedział: „NHS Test and Trace jest istotną częścią rządowej walki z koronawirusem, ma nam pomóc w powrocie do bardziej normalnego życia i zmniejszyć konieczność wprowadzania lokalnych lockdownów w przyszłości. System nie może działać bez współpracy z firmami. Upoważniamy teraz lokale do zbierania niezbędnych danych kontaktowych i wspierania systemu NHS Test and Trace, aby zatrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa”.
Źródło: PolishExpress.co.uk
Ludzie będą zostawiać swoje dane, czy będą one spisywane z jakiegoś dokumentu tożsamości? Bo to duża różnica.
Jeśli będą spisywane to znaczy, że zaraz wprowadzą czipy lokalizacyjne, i sami ludzie dla świętego spokoju oraz ułatwienia sobie życia zgodzą się na to.
Dobrowolne przekazanie swoich danych oznacza ,że możesz skłamać i zostawić lipne informacje.