Najwyższy rangą członek Al-Kaidy zastrzelony w więzieniu

Opublikowano: 09.05.2011 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 620

IRAK. Władze irackie podały do wiadomości, że Abu Huzwifa Al Batawi, przywódca Islamskiego Państwa Iraku, najbardziej wpływowej frakcji Al-Kaidy w tym kraju, został – razem z nawet do 15 innymi więźniami – zabity podczas ataku na strażników więziennych 8 maja. Zdarzenie to miało miejsce w więzieniu ministerstwa spraw wewnętrznych w Bagdadzie, zaprojektowanym jako jedno z najbardziej chronionych w kraju.

Władze utrzymują, że Al Batawi wyrwał pistolet strażnikowi, gdy prowadzono go przez więzienie. Zabił kilku strażników, zanim sam został zastrzelony. Inni więźniowie przyłączyli się do walki i dziewięciu z nich zostało zabitych. Kilku innych zostało rannych i przewiezionych pod strażą do szpitala al-Kindi w Bagdadzie.

Jak podaje aljazeera.net, Al Batawi był oskarżony o to, że stał za atakiem na jeden z kościołów w Bagdadzie w październiku 2010 roku, w którym zginęło 68 osób.

W styczniu 12 więźniów, z których o wielu sądzono, że mają powiązania z Al-Kaidą w Iraku, oczekiwało na proces w areszcie tymczasowym w mieście Basra na południu kraju. Udało im się uzyskać mundury i wyszli w przebraniu. Co najmniej dwóch z nich zostało później schwytanych przez służby bezpieczeństwa na północy Iraku.

Opracowanie: Jarosław Klebaniuk
Źródło: Lewica


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. rayX 09.05.2011 15:10

    I tak sie pozbyli kolejnych niewygodnych. Mam wrazenie, ze to nie koniec. Amerykanie boja sie, ze w koncu mistyfikacja zwana Al-Quaida ujrzy swiatlo dzienne. A tak kulka w leb, historyjka o ucieczce i spokoj na duszy…

    Pzdr

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.