Największy protest antypandemiczny w Londynie

Opublikowano: 30.05.2021 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 3011

Tysiące Brytyjczyków wyruszyło wczoraj na ulice Londynu. Ich demonstracja stanowi reakcję społeczeństwa, na trwający w kraju pandemiczny totalitaryzm oraz pomysł stworzenia paszportów szczepionkowych. Pomimo setek tysięcy uczestników, demonstracja została zignorowana przez krajowe oraz zagraniczne media.

https://www.youtube.com/watch?v=qB6fNMZTQmk

Tysiące demonstrantów z organizacji Kill The Bill, oraz zwykłych londyńczyków, wyszło na ulice stolicy Wielkiej Brytanii. Ich obawy dotyczą trwającego pandemicznego totalitaryzmu, projektu paszportów szczepień, które mają ograniczać przemieszczanie się ludzi oraz pomysł nowej ustawy o policji, przestępstwach, wyrokach i sądach. Zawarte w niej przepisy, obejmują określenie czasu rozpoczęcia i zakończenia protestów oraz ograniczenia hałasu.

Ustawa rozszerza również uprawnienia do zatrzymania i rewizji za przestępstwo „celowego lub lekkomyślnego powodowania uciążliwości dla społeczeństwa”. Tego typu ustawodawstwo ma prawo wywoływać niepokój obywateli, ponieważ bezpośrednio uderza ono w wolność do zgromadzeń oraz niebezpiecznie rozszerza uprawnienia policji. Władze Wielkiej Brytanii, podobnie jak ich odpowiednicy z innych państw świata, konsekwentnie zwiększają swoje uprawnienia, kosztem wolności obywateli. Sprzeciwianie się temu procederowi, nie pierwszy raz spotyka się z obojętnością ze strony mediów głównego nurtu.

Metropolitan Police Events, odpowiedzialna za zarządzanie wydarzeniami w Wielkiej Brytanii, wystosowała list otwarty do organizatorów i uczestników marszu. Policja wezwała ich do przestrzegania ograniczeń, które mają zastosowanie do dużych zgromadzeń. Ostrzeżono również przed konsekwencjami prawnymi związanymi z łamaniem przepisów pandemicznych, wliczając w to surowe kary grzywny.

Szczególnie ciekawe w kontekście tej demonstracji, są dysproporcje w podawanej liczbie uczestników. Podczas gdy nieliczne relacje medialne mówią o kilku setkach demonstrantów, nagrania z mediów społecznościowych ukazują tłumy złożone z tysięcy osób. Sami demonstrujący utrzymują, iż jest ich przynajmniej 500 tysięcy. Niedoszacowywanie, jest jednym z głównych narzędzi socjotechnicznych wykorzystywanych w tworzeniu narracji medialnych. Umniejsza to znaczenie demonstracji i pomaga w wygaszaniu niewygodnych władzom ruchów społecznych.

Autorstwo: M@tis
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. najzwyklejszy 30.05.2021 14:38

    Londyńczycy mają większe serca do walki z faszystami, większe od Polaków. To przykre :(. Polacy obudźcie się! (osobiście zakreślam pisakami na przystankach ich faszystowskie treści lub maluję w odpowiedzi np. na pytanie “Zaszczepiłeś się?” znak środkowego palca w górze).

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.