Największy na świecie ośrodek klonowania zwierząt

Opublikowano: 25.11.2015 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 884

W Tiencin planuje się zbudowanie zakładu składającego się z laboratorium, ośrodka klonowania, banku genów, a także wystawowego centrum naukowo-edukacyjnego.

Największe na świecie centrum klonowania psów, krów i koni planuje się zbudować w chińskim Tiencin (200 km od Pekinu), pisze gazeta China Daily powołując się na miejscowe władze.

„Z zakładanej inwestycji w wysokości 200 milionów juanów (około 30 milionów dolarów) ma powstać zakład składający się z laboratorium, ośrodka klonowania, banku genów, a także wystawowego centrum naukowo-edukacyjnego” – pisze China Daily powołując się na Komitet Zarządzania Gospodarczo-Technologiczną Strefą Rozwoju Tiencin.

Informuje się, że komitet już podpisał strategiczne porozumienie z firmą Yingke Boya Gene Technology (Tianjin) Ltd, która jest firmą-córką kompanii wiodącej w Chinach w dziedzinie komórek macierzystych i medycyny biologicznej Boyalife Group Ltd.

Jednym z celów budowy centrum ma być późniejsze zastosowanie technologii dla ulepszenia procesu hodowli bydła domowego. W jakim okresie planuje się realizację projektu, na razie nie informowano.

Według danych gazety, Yingke Boya Gene Technology (Tianjin) Ltd wraz z południowokoreańską Sooam Biotech Research Foundation stworzyła wcześniej wspólne przedsięwzięcie w zakresie klonowania psów. Do końca 2015 roku dla różnych państw sklonowano 550 psów, które wypełniają specjalne zadania na lotniskach i kontrolach celnych.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.