Największe hodowle łososia nadużywają chemii?

Opublikowano: 22.05.2019 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 370

Największa na świecie firma zajmująca się hodowlą łososia – Mówi – jest jedną z wielu objętych dochodzeniem w sprawie nieprawidłowej rejestracji stosowania substancji chemicznych. Firma Mówi, wcześniej znany jako Marine Harvest, ma wiele farm rybnych w Szkocji, i właśnie Scottish Environment Protection Agency – szkockie organy nadzoru, przyglądają się działalności firmy.

https://www.youtube.com/watch?v=Osjb6Kwc3Qo

Łososiowi hodowlanemu podaje się leki, które zapobiegają chorobom i plagom, takim jak wszy morskie, ale istnieją ograniczenia dotyczące ilości wykorzystywanej substancji. A mowa o nadtlenku wodoru, stosowanym do mycia ryb, oraz benzoesanie emamektyny, który jest wprowadzany do paszy.

Norweska spółka o globalnym zasięgu, która tylko w Wielkiej Brytanii produkuje rocznie do 60 000 ton łososia, zaprzecza informacjom o ewentualnych wykroczeniach zaznaczając, że używa lekarstw oszczędnie a farmy poddawane są audytom. Istnieją jednak obawy, że duże ilości pestycydów, a także odchody i odpady pochodzące z tysięcy łososi umieszczonych w sieciach, mogą być szkodliwe dla środowiska w niektórych szkockich jeziorach.

Tymczasem w ciągu dwóch najbliższych tygodni, Agencja ds. Ochrony Środowiska opublikuje nowe, bardziej restrykcyjne wytyczne dotyczące hodowli łososia. Szkocja ma ponad 200 gospodarstw rybnych w jeziorach morskich wokół zachodniego wybrzeża oraz Orkadów i Szetlandów, gdzie setki tysięcy łososi są hodowane w otwartych zagrodach. Agencja wykorzystuje próbki z dna morskiego, aby sprawdzić wpływ hodowli na środowisko, wszystko po to być mieć pewność, że produkt jest najwyższej jakości a przyroda nienaruszona. W tym celu w listopadzie utworzono jednostkę ds. egzekwowania prawa, aby dokonać przeglądu danych oraz wprowadzić i ulepszyć monitoring całej branży, np. poprzez niezapowiedziane kontrole.

Takie działanie jest koniecznością, bo przemysł rybny planuje podwoić liczbę farm do 2030 roku.

Autorstwo: AG
Źródło: Cooltura24.co.uk


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Cosmo 23.05.2019 09:54

    Od momentu obejrzenia poniższego filmu nie jadam już łososia https://youtu.be/L1D75NhRyTA

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.