Największa na świecie pływająca elektrownia słoneczna

Opublikowano: 27.05.2017 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 490

Z powodu ogromnych problemów ze smogiem, rząd Chin postanowił stworzyć jak najwięcej alternatywnych źródeł energii. Niedawno chińskie władze ogłosiły, że największa na świecie pływająca elektrownia została w końcu uruchomiona i połączona z lokalną siecią energetyczną.

Nowa pływająca elektrownia znajduje się w pobliżu miasta Huainan w prowincji Anhui, ma pojemność 40 megawatów i została opracowana przez inżynierów z firmy Sungrow Power Supply Co. Elektrownia znajduje się w pobliżu kopalni węgla, która dawniej dostarczała krajowi paliwo kopalne, zanieczyszczając atmosferę.

W ubiegłym roku uruchomiono już 20-megawatową elektrownię słoneczną, ale w najbliższych latach Chiny planują aktywnie zwiększać liczbę tego typu obiektów. Pływające elektrownie słoneczne stają się coraz bardziej popularne ze względu na brak konieczności wygospodarowania dla nich gruntu.

Pływające elektrownie słoneczne spowalniają także odparowywanie wody, co naukowcy biorą za plus dla środowiska. Z kolei niska temperatura w pobliżu powierzchni morza lub oceanu może skutecznie chłodzić fotowoltaiczne panele, zmniejszając ryzyko ich awarii. Do 2020 roku Chiny zamierzają zwiększyć ilość energii otrzymywanej z elektrowni słonecznych do 20% całkowitego zapotrzebowania.

Autorstwo: Scarlet
Na podstawie: Digitaltrends.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.