Najnowszy sondaż daje PiS druzgocącą przewagę

Opublikowano: 23.06.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 299

Wygląda na to, że Prawo i Sprawiedliwość – jeśli użyć języka potocznego – zaorało polską politykę. Kilka prostych transferów socjalnych sparaliżowało cały postokrągłostołowy establishment. Partie, redaktorzy naczelni, liderzy opinii, influencerzy, artyści… Wszyscy są bezradni.

Sondaż, którego wyniki opublikował należący do ścisłej otuliny propagandowej rządu portal DoRzeczy.pl, jest przerażający dla opozycji. Prawo i Sprawiedliwość może liczyć, zgodnie z deklaracjami ankietowanych, na 47,9 proc. poparcia. Na drugim miejscu znalazła się, co oczekiwane, Platforma Obywatelska. Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w dniu przeprowadzenia badania zagłosowałby na tę partię nieco ponad 22 proc. respondentów. Próg przekroczyła jeszcze tylko jedna partia – Wiosna Biedronia; wynik – 7,3 proc. Gdyby taki scenariusz wyborczy rzeczywiście się zrealizował posłowie PiS obsiedliby aż 272 miejsca w Sejmie.

Pozostałe stronnictwa nie osiągnęły rezultatów umożliwiających przekroczenie progu wyborczego. SLD – 4,5 proc., PSL – 4,3 proc., Kukiz’15 – 3,5 proc., Razem – 1,8 proc., KORWiN – 1,6 proc., Nowoczesna – 1,6 proc., Ruch Narodowy – 1,3 proc.

Firma Estymator, która przeprowadziła sondaż, uwzględniła w nim również ewentualne koalicje. W takim przypadku wyniki wyglądają nieco inaczej. Rezultat Zjednoczonej Prawicy to 46,7 proc. Z kolei koalicja PO, Nowoczesnej, SLD i Zielonych poparłoby 30,1 proc, czyli niemal 8 proc. więcej. Koalicja Wiosny i Razem może uzyskać łączny wynik 8,2 proc. W takim układzie próg wyborczy przekroczyłyby jeszcze PSL – Koalicja Polska z wynikiem 5,4 proc., oraz porozumienie Kukiz’15 z Bezpartyjnymi Samorządowcami – 5,2 proc.

Sondaż został przeprowadzony w dniach 19-20 czerwca 2019 r. Jak zapewnia pracowania Estymator – na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie ponad tysiąca dorosłych osób. Polegało ono na wywiadach telefonicznych typu CATI. Prezentowane wyniki uwzględniają wyłącznie osoby, które zadeklarowały, że będą głosować i określiły swoje preferencje wyborcze.

Autorstwo: BS
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Zawisza Niebieski 23.06.2019 21:02

  Pierwszy i podstawowy błąd jaki popełniłeś autorze, to “cały postokrągłostołowy establishment”. Żadna z partii nie jest tak mocno postokrągłostołowa jak PiS. To przecież Lech Kaczyński a jak wiemy, że zawsze ściśle działał z bratem Jarosławem był uczestnikiem Magdalenki, Wielu z dzisiejszych polityków PiS, jak np. Krystyna Pawłowicz to uczestnicy Okrągłego stołu.
  Jak pokazuje analiza sondaży z poprzednich lat, w okresie wakacyjnym notowania PiS zawsze wzrastały. Znacząca część twardego elektoratu PiS to rolnicy, a ci jak wiemy latem urlopów nie biorą, stąd biorą się te wzrosty. Jak będzie zobaczymy dopiero podczas wyborów.

 2. hashi 24.06.2019 00:16

  Naród jest tak biedny, chory i głupi że wystarczy im zwrócić cząstkę zagrabionych pieniędzy by wygrać wybory. Rynsztok demokracji, najaktywniej głosują ci co się kompletnie nie znają na polityce. Tak wygląda ostateczny upadek RP. Wygrał populizm i demagogia.

 3. Dorota Nawigatorka 24.06.2019 10:50

  Sondaże, to efektywne narzędzie urabiania opinii społecznej- nie powinno się im nic, a nic wierzyć. Paradoks polega na tym, że wciąż jeszcze wiele osób głosuje “żeby się głos nie zmarnował”, czyli jak sondaże wskażą. Propaganda ruszyła i nie wątpię, że będzie skuteczna.
  Nie da się nikogo uszczęśliwić na siłę.
  W zaistniałym układzie jest jednak wyraźna wskazówka co robić: pozostali muszą się jednoczyć i zawierać koalicje. Zostawić małe, nieistotne różnice, wznieść ponad własne ambicyjki dla dobra wspólnego. Mam tu na myśli wszystkich tzw. wolnościowców, czyli tych, którzy wiedzą, że wystarczy, aby państwo nie zagrabiało tak wielkich danin (pod przymusem), a wtedy nie będzie musiało tyle “dawać”, a saldo w kieszeniach będzie wyraźnie odczuwalne na plus. Poza tym parę naprawdę prostych ruchów (jak waluta równoległa) i możliwość korzystania z bogactw naturalnych, których w Polsce dostatek… oj, rozmarzyłam się :). Pozdrawiam wszystkich.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.