Najmniej uchodźców w historii. Biden utrzymał limit Trumpa

Opublikowano: 18.04.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 853

Amerykański prezydent Joe Biden postanowił utrzymać limit wprowadzony jeszcze przez swojego poprzednika, Donalda Trumpa. Tym samym Stany Zjednoczone przyjmą w tym roku najmniejszą liczbę „uchodźców” w historii przeznaczonego dla nich programu. Biden wpuści więc blisko cztery razy mniej osób niż proponował to Departament Stanu USA.

Na jesieni ubiegłego roku administracja Trumpa zdecydowała się narzucić limit odnośnie liczby uchodźców przyjmowanych przez Amerykę. Jego następca nie zdecydował się tymczasem na jego zmianę, choć w ubiegłorocznej kampanii wyborczej mówił o wpuszczeniu nawet 100 tys. osób rocznie. Właśnie o taką liczbę apelowała do niego lewicowa frakcja Partii Demokratycznej.

Ostatecznie w tym roku Stany Zjednoczone przyjmą zaledwie 15 tys. uchodźców. To nie tylko mniej niż kampanijne zapowiedzi Bidena. Podlegający mu Departament Stanu USA twierdził bowiem, że Ameryka może spokojnie udzielić w tym roku azylu 62,5 tys. osób. W ten sposób do USA przyjedzie najmniejsza liczba uchodźców od czasu ustanowienia specjalnego programu ich przyjmowania.

Biały Dom zaprzecza, aby decyzja Bidena była podyktowana efektami jego polityki, widocznej na granicy Stanów Zjednoczonych z Meksykiem. Trwa na niej prawdziwe oblężenie imigrantów, którzy zaczęli napierać na nią w związku z zapowiedziami nowego amerykańskiego prezydenta. Biden na początku swojej kadencji chciał bowiem zalegalizować pobyt setek tysięcy obcokrajowców nielegalnie przebywających w Ameryce.

Warto podkreślić, że sam program wizowy dla uchodźców jest kwestią odrębną od sytuacji na południowej granicy USA. Administracja Bidena wyraźnie nie daje sobie jednak rady z największym od dawna naporem imigrantów.

Na podstawie: CNN.com
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 1,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o