Najlepiej zarabiający za wysoką minimalną

Opublikowano: 17.09.2019 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 8

Badanie przeprowadzone po obietnicach rządzących na temat płacy minimalnej wskazuje, że Polacy dostrzegają konieczność nie tylko jej istnienia, ale także podniesienia. Wbrew obiegowym opiniom najlepiej zarabiający nie są jej głównymi przeciwnikami, ponieważ to właśnie wśród nich jest największy odsetek ustanowienia najniższego wynagrodzenia na poziomie czterech tysięcy złotych.

W poprzedni weekend prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński zapowiedział zwiększenie płacy minimalnej, która już w 2023 r. ma wynieść dokładnie 4 tys. zł brutto. Propozycja ta wzbudziła dużo komentarzy i falę krytyki zarówno prawicowych, jak i lewicowych liberałów, natomiast dziennik „Rzeczpospolita” postanowił spytać się Polaków jaki jest ich pogląd na wysokość najniższej krajowej pensji.

Najwięcej ankietowanych, bo 28,1 proc.popiera minimalną pensję w przedziale pomiędzy 2501 a 3000 zł, 22,7 proc. respondentów uznało za najrozsądniejszą kwotę między 3001 a 3500 zł, 14,9 proc. ankietowanych opowiedziało się za wynagrodzeniem od 3501 do 4000 zł, 14,2 proc. jest przeciwna uposażeniu wyższemu niż 2500 złotych, natomiast blisko 13,1 proc. popiera propozycję PiS-u w jej obecnej postaci.

Co ciekawe, największy odsetek zwolenników pensji minimalnej wynoszącej przynajmniej 4 tys. zł brutto stanowiły osoby zarabiające powyżej 5 tys. zł netto. Wśród nich poparcie dla tak wysokiej minimalnej płacy oscylowało wokół 36,2 proc. Ponadto do największych zwolenników najmniejszych pensji na tym poziomie znaleźli się mieszkańcy dużych miast powyżej 500 tys. mieszkańców (15 proc.) oraz miast liczących od 200 do 499 tys. mieszkańców (16.6 proc.).

Na podstawie: Rp.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 3,00 (max 5)
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Crash
Użytkownik
Crash

Policzmy tak z grubsza:
Liczba osób pracujących w PL : około 16 000 000
Liczba osób na pracujących na UoPie: około 9 500 000
ilość osób z minimalną krajową na UoPie : 14% – 1 330 000

Czyli podwyżka płacy minimalnej dotyczy 1 330 000 osób z szybkiego szacunku ( dane z internetu więc mogą być mało wiarygodne )

Pytanie czy podwyżka do 4.000 brutto dla 1,3 mln osób spowoduje lawinowy ( efekt Wenezueli ) skok inflacji?

Nie popieram takiego rozwiązania, ale też nie bał bym się upadku gospodarczego Polski.
Bardziej czuje szwindel rządowy, że jak podniosą minimalną to skasują socjale dla wielu osób bo wyjdą z widełek.

Pozdrawiam

Fenix
Użytkownik
Fenix

Dziwne że do tej pory nie ustanowiono prawnie płacy maksymalnej ? Powyżej dochodów płacy maksymalnej , ustanawiam darowiznę , cel służący społeczeństwu, nie partii wybranych .