Najbogatsi zarabiają na pandemii 1,3 mld dolarów dziennie

Opublikowano: 18.01.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2061

Według raportu opublikowanego w poniedziałek, dziesięciu najbogatszych ludzi na świecie podwoiło swoje fortuny w pierwszych dwóch latach pandemii koronawirusa. Oxfam informuje, że majątek najbogatszych wzrósł z 700 miliardów dolarów do 1,5 biliona dolarów. Organizacja dodała, że ​​pandemia wepchnęła 160 milionów ludzi w ubóstwo.

Oxfam to konfederacja organizacji charytatywnych zajmująca się walką z globalnym ubóstwem. Zgodnie ze sporządzonym przez nią raportem, bogactwo możnych tego świata rosło o średnio 1,3 miliarda dolarów dziennie. Informacja na ten temat pojawiła się w briefingu opublikowanym przed wirtualnym miniszczytem Światowego Forum Ekonomicznego.

Raport jest wynikiem badania przeprowadzonego w grudniu 2021 roku. Wykazało ono, że udział najbogatszych ludzi na świecie w światowym bogactwie wzrósł w rekordowym tempie podczas pandemii. Grupa twierdzi, że w swoich obliczeniach majątkowych opierała się na najnowszych i kompletnych źródłach danych, i korzystała z listy miliarderów z 2021 roku opracowanej przez amerykański magazyn biznesowy „Forbes”.

10 najbogatszych ludzi na świecie to obecnie: Elon Musk (Tesla i SpaceX), Jeff Bezos (Amazon), Larry Page i Sergey Brin (założyciele Google), Mark Zuckerberg (Facebook), Bill Gates i Steve Ballmer (byli dyrektorzy Microsoftu), Larry Ellison (były dyrektor Oracle), Warren Buffett (amerykański inwestor i szef francuskiej grupy dóbr luksusowych LVMH Bernard Arnault).

Skala dysproporcji pomiędzy ich majątkiem a przeciętnym zjadaczem chleba jest tak znaczna, że gdyby wszyscy z nich stracili jutro 99,999% swojego bogactwa, nadal byliby bogatsi niż 99% wszystkich ludzi na tej planecie.

Autorstwo: M@tis
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.