Liczba wyświetleń: 1327
Tegoroczne Nagrody Nobla z dziedziny fizyki zostały przyznane „za wkład w zrozumienie ewolucji wszechświata i miejsca Ziemi w kosmosie”. Otrzymali je James Peebles „za teoretyczne odkrycia w dziedzinie kosmologii fizycznej” oraz Michel Mayor i Didier Queloz „za odkrycie egzoplanety krążącej wokół gwiazdy typu Słońca”.
James Peebles to Kanadyjczyk pracujący obecnie na Princeton University. Michel Mayor jest Szwajcarem, pracuje na Uniwersytecie w Genewie. Podobnie zresztą jak Didier Queloz, który dodatkowo zatrudniony jest na Cambridge University.
Profesor Peebles, odpowiadając podczas konferencji prasowej na pytanie o możliwość istnienia życia na innych planetach, stwierdził: „Ironią jest, że możemy być pewni, że istnieje wiele planet zdolnych do podtrzymania życia […], ironią jest, że mamy wizję życia na innych planetach, ale możemy być pewni, że nigdy nie zobaczymy tych form życia, tych planet. To pokazuje, jak wielkie są możliwości i jak wielkie są ograniczenia nauki” – powiedział noblista.
Niestety, wbrew naszym oczekiwaniom, tegorocznym laureatem nie został profesor Artur Ekert, o którego szansach na nagrodę informowaliśmy.
Autorstwo: Mariusz Błoński
Na podstawie: NobelPrize.org
Źródło: KopalniaWiedzy.pl
„Nagrody Nobla z fizyki za badanie ewolucji wszechświata.
Tysiące komunistów na ulicach Rzymu.”
W artykule nie ma nic o tysiącach komunistów. Ani o Rzymie.
Skąd więc taki tytuł ?
Nie rozumiem.
Może i jest w tym bezmiarze kosmosu jakąś planeta z tysiącami komunistów na ulicach. Skoro na naszej planecie takie zdarzenia miału miejsce, to jest wysoce prawdopodobnym, że ma to obecnie miejsce gdzieś tam far away from here.