Nagrody Nobla z fizyki za badanie ewolucji wszechświata

Opublikowano: 09.10.2019 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 13

Tegoroczne Nagrody Nobla z dziedziny fizyki zostały przyznane „za wkład w zrozumienie ewolucji wszechświata i miejsca Ziemi w kosmosie”. Otrzymali je James Peebles „za teoretyczne odkrycia w dziedzinie kosmologii fizycznej” oraz Michel Mayor i Didier Queloz „za odkrycie egzoplanety krążącej wokół gwiazdy typu Słońca”.

James Peebles to Kanadyjczyk pracujący obecnie na Princeton University. Michel Mayor jest Szwajcarem, pracuje na Uniwersytecie w Genewie. Podobnie zresztą jak Didier Queloz, który dodatkowo zatrudniony jest na Cambridge University.

Profesor Peebles, odpowiadając podczas konferencji prasowej na pytanie o możliwość istnienia życia na innych planetach, stwierdził: „Ironią jest, że możemy być pewni, że istnieje wiele planet zdolnych do podtrzymania życia […], ironią jest, że mamy wizję życia na innych planetach, ale możemy być pewni, że nigdy nie zobaczymy tych form życia, tych planet. To pokazuje, jak wielkie są możliwości i jak wielkie są ograniczenia nauki” – powiedział noblista.

Niestety, wbrew naszym oczekiwaniom, tegorocznym laureatem nie został profesor Artur Ekert, o którego szansach na nagrodę informowaliśmy.

Autorstwo: Mariusz Błoński
Na podstawie: NobelPrize.org
Źródło: KopalniaWiedzy.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
SZS
Użytkownik
SZS

“Nagrody Nobla z fizyki za badanie ewolucji wszechświata.
Tysiące komunistów na ulicach Rzymu.”
W artykule nie ma nic o tysiącach komunistów. Ani o Rzymie.
Skąd więc taki tytuł ?
Nie rozumiem.

Cosmo
Użytkownik

Może i jest w tym bezmiarze kosmosu jakąś planeta z tysiącami komunistów na ulicach. Skoro na naszej planecie takie zdarzenia miału miejsce, to jest wysoce prawdopodobnym, że ma to obecnie miejsce gdzieś tam far away from here.