Nagonka rządu Turcji na sędziów i prokuratorów

Opublikowano: 30.01.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 661

Wiceprzewodniczący tureckiej rady sędziów i prokuratorów (HSK) Mehmet Yılmaz powiedział, że trwają dochodzenia wobec 400 sędziów i prokuratorów w sprawie ich rzekomych powiązań z grupą Fetullaha Gülena, oskarżaną przez rząd o nieudaną próbę zamachu stanu w lipcu 2016 r.

„Śledczy sądowo gromadzą wszelkie informacje i dokumenty [o tych sędziach i prokuratorach], powiedział Yılmaz, dodając, że HSK kontynuuje dochodzenie w sprawie zarzutów popartych konkretnymi dowodami przeciwko urzędnikom sądowym.

Rząd turecki oskarża grupę Gülena o zorganizowanie nieudanego zamachu stanu w dniu 15 lipca 2016 r. i określa ją jako „organizację terrorystyczną”. Grupa zaprzecza zaangażowaniu w próbę puczu.

W 2016 r. rząd Turcji rozpoczął masowe represje pod pretekstem walki przeciwko zamachowi stanu. Ponad 150 000 osób usunięto z państwowych posad, ponad 30 000 innych zostało uwięzionych, a ponad 500 000 osób zostało przesłuchanych pod zarzutem terroryzmu. Wyrzucono z pracy ponad 6000 sędziów i prokuratorów.

Autorstwo: (pj)
Na podstawie: TurkeyPurge.com
Źródło: Euroislam.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o