Nagła śmierć po szczepieniu dwóch chłopców

Opublikowano: 21.02.2022 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2009

Zapalenie mięśnia sercowego wywołane szczepionką przeciwko COVID-19 stało się oczekiwaną nową kategorią choroby dla młodych pacjentów kardiologicznych zgłaszających się na oddziały ratunkowe. W serii tragicznych wydarzeń dwóch chłopców zmarło z powodu niezwykłego zapalenia serca wkrótce po otrzymaniu szczepionki Pfizera.

Lekarze sądowi odkryli, że zapalenie serca było główną przyczyną śmierci dwóch nastolatków, którzy zginęli natychmiast po otrzymaniu szczepionki przeciw COVID-19 firmy Pfizer, donosi „The Epoch Times”. Obaj chłopcy zostali znalezieni martwi w swoich łóżkach, jeden trzy dni po przyjęciu drugiej dawki szczepionki firmy Pfizer, a drugi cztery dni po. Obaj zostali uznani za zmarłych po tym, jak nie podjęto żadnych wysiłków w celu reanimacji.

Nie ujawniono imion i dat ich śmierci. Ten, który zmarł jako pierwszy, został oznaczony jako „Chłopiec A”, a drugi jako „Chłopiec B”.

Po szczepieniu chłopiec A zgłosił ból głowy i problemy żołądkowo-jelitowe, ale powiedział, że jego stan uległ poprawie przed śmiercią. Nie miał żadnych wcześniejszych problemów medycznych. Chłopiec B nie miał żadnych objawów i nie miał wcześniejszych problemów zdrowotnych. Żaden z nich nie miał widocznych objawów choroby serca. Żaden z nich nie miał wcześniej choroby COVID-19, podobnie jak stanu, w którym zdiagnozowano go po śmierci. W sądowych testach toksykologicznych stwierdzono brak w organizmach obecności leków i narkotyków.

Śmierć komórek mięśniowych, zwanych miocytami, jest charakterystyczna dla konwencjonalnego zapalenia mięśnia sercowego. Badacze medyczni odkryli u chłopców nieprawidłowe objawy, takie jak hipereozynofilowe miocyty lub komórki mięśnia sercowego wypełnione białymi krwinkami.

„Ten wzorzec urazu jest natomiast podobny do tego, co obserwuje się w mięśniu sercowym u pacjentów, u których klinicznie zdiagnozowano Takotsubo, kardiomiopatię toksyczną lub stresową, która jest tymczasowym uszkodzeniem mięśnia sercowego, które może rozwinąć się u pacjentów z ekstremalnymi warunkami fizycznymi, chemicznymi lub czasami stresory emocjonalne” – napisali lekarze sądowi w wynikach badaniu przedstawionym niedawno w „Archives of Pathology & Laboratory Medicine”.

Uznano, że nieprawidłowości serca u chłopców są spowodowane przez adrenalinę wpływającą na komórki serca zwane kardiomiocytami, powodujące „nadmiernie żywiołową odpowiedź immunologiczną” i zapalenie serca porównywalne z pojawieniem się trudności obserwowanych u niektórych pacjentów z COVID-19 lub wieloukładowym zespołem zapalnym. Chociaż lekarze sądowi nie są pewni, co się stało, twierdzą, że wszystkie wskaźniki sugerują uszkodzenie mięśnia sercowego jako „główny czynnik” w zgonach i zachęcają lekarzy, aby pamiętali, że problemy z sercem po szczepieniu to nie to samo, co zwykłe zapalenie mięśnia sercowego.

Według dr Petera McCullougha, kardiologa z Teksasu, który nie był zaangażowany w badania, odkrycia „niestety potwierdzają śmiertelne zapalenie mięśnia sercowego wywołane szczepionką przeciwko COVID-19”. „Histopatologia pokazuje unikalną formę zapalenia mięśnia sercowego, która może być specyficzna dla szczepionek mRNA, co sugeruje, że białko Spike uszkadza pericyty otaczające naczynia włosowate i kardiomiocyty” – napisał McCullough w e-mailu. „Dzięki ponad 200 artykułom na ten temat, prepublikacjach i opublikowanej literaturze, a teraz formalnym wytycznym dotyczącym oceny i postępowania wydawanymi w Wielkiej Brytanii, zapalenie mięśnia sercowego wywołane szczepionką przeciwko COVID-19 stało się oczekiwaną nową kategorią choroby dla młodych pacjentów kardiologicznych zgłaszających się na oddziały ratunkowe i gabinety lekarskie” – dodał.

Naczelny badacz, dr James Gill, główny lekarz sądowy stanu Connecticut, nie odpowiedział na wnioski o komentarz. Firma Pfizer też nie odpowiedziała na prośbę o opinię.

Według amerykańskich regulatorów zdrowia zapalenie mięśnia sercowego rozwinęło się u większego, niż oczekiwano, odsetka chłopców, a także niektórych dziewcząt po otrzymaniu szczepionek Pfizera lub Moderna przeciwko COVID-19. Problem jest najbardziej zauważalny po drugiej dawce każdego ze szczepień.

Analitycy CDC sprawdzili zgłoszenia Systemu Zgłaszania Zdarzeń Poszczepiennych (VAERS) złożone w połowie stycznia, dotyczące zgonów z powodu zapalenia mięśnia sercowego po głównej serii szczepień Pfizera lub Moderny, i wykluczyli zapalenie mięśnia sercowego w 5 z 13 przypadków z powodu NIEWYSTARCZAJĄCYCH danych, w tym całkowitego brak autopsji – poformował panel doradczy agencji ds. szczepionek podczas niedawnego spotkania dr Toa Shimabukuro, członek zespołu ds. bezpieczeństwa szczepionek CDC.

Według Shumabukuro CDC wykryło „potencjalne przyczyny zakaźne” w pięciu przypadkach, co wskazuje, że zgony nie były spowodowane zapaleniem mięśnia sercowego po szczepieniu. Dwóch pozostałych było pod obserwacją od miesięcy. Raporty dotyczyły osób poniżej 30 roku życia.

17 lutego baza danych VAERS opublikowała 57 doniesień o podobnej chorobie – zapaleniu mięśnia sercowego lub osierdzia po podaniu szczepionki Pfizera lub Moderny. „W tym czasie nie mamy żadnych potwierdzonych zgonów z powodu zapalenia mięśnia sercowego po szczepieniu” – poinformował media w e-mailu rzecznik CDC.

W innym niedawnym badaniu naukowcy ocenili MRI 92 dorosłych pacjentów z zapaleniem mięśnia sercowego i odkryli, że ci, u których choroba rozwinęła się po szczepieniu, a także ci, u których rozwinęła się po zakażeniu COVID-19, mieli porównywalne cechy uszkodzeń.

Źródło oryginalne: Greatgameindia.com
Źródło polskie: LegaArtis.pl
Korekta: WolneMedia.net


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Krisnow 21.02.2022 11:45

    MORDERCY W BIAŁYCH REKAWICZKACH!!!! WIĘZIENIA POWINNY SIĘ ZAPEŁNIAĆ TYMI SZUMOWINAMI, NIESTETY NIGDY SIE TO NIE STANIE ;/

  2. Sytriash 22.02.2022 05:34

    Nigdy nie zaszczepię się, wolę sobie w kolano strzelić.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.