Nagi Jezus służący Judaszowi w gabinecie papieża

Opublikowano: 09.04.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 2028

Według watykańskiej gazety „L’Osservatore Romano”, papież Franciszek umieścił w swoim prywatnym gabinecie w Watykanie obraz zmartwychwstałego nagiego Jezusa służącego Judaszowi.

Watykańska gazeta poświęciła pierwsze trzy strony swojego wielkoczwartkowego wydania Judaszowi i zakwestionowała, tak jak zrobił to papież Franciszek, potępienie Judasza. Chociaż papież Franciszek już kilkakrotnie sugerował, że Judasz nie jest w piekle, to stanowisko takie sprzeczne jest z wypowiedziami poprzednich papieży i samego Naszego Pana, który powiedział o Judaszu, że byłoby lepiej dla niego, gdyby się nie narodził.

„L’Osservatore Romano”, którego każdorazowe wydanie jest zatwierdzane przed publikacją, zawierało na okładce skandaliczny obraz nagiego zmartwychwstałego Jezusa służącego Judaszowi. Jakby tego było mało, dołączony artykuł redakcyjny wyjaśnia, że obraz ten został zainspirowany jedną z książek papieża Franciszka, która sugerowała, że Judasz nie może być w piekle, i że artysta podarował go Franciszkowi, który umieścił go za biurkiem w swoim gabinecie wraz z figurą Jezusa niosącego Judasza jako zagubioną owcę.

Nie chcę niczego sugerować, ale biorąc pod uwagę dotychczasowe osiągnięcia papieża Franciszka, jego fascynacja Judaszem nie zaskakuje. Wielu pobożnym katolikom wydaje się, że Franciszek zdradza Mistyczne Ciało Chrystusa w podobny sposób, w jaki Judasz zdradził Naszego Pana.

Obraz znajdujący się za biurkiem papieża i umieszczony na okładce watykańskiej gazety jest już sam w sobie skandalem. Andrea Monda, dyrektor „L’Osservatore Romano”, wyjaśnia w artykule wstępnym watykańskiej gazety, że obraz został zainspirowany książką Franciszka „Quando pregate dite Padre Nostro” z 2018 roku, w której Franciszek sugeruje zbawienie Judasza.

To nie pierwszy raz, kiedy Franciszek forsuje pogląd, że Judasz może zostać zbawiony. W kwietniu ubiegłego roku zrobił to samo w telewizyjnej homilii ze swojej prywatnej kaplicy w środę Wielkiego Tygodnia, gdzie musiał przeczytać ten sam fragment, w którym Jezus mówi, że byłoby lepiej, gdyby Judasz się nie narodził. „Jak Judasz skończył? Nie wiem” – powiedział wówczas papież Franciszek.

Jak to często bywa, papież Franciszek pozwala swoim zaufanym ludziom mówić z większą szczerością niż on sam. W grudniu ubiegłego roku jeden z najbardziej zaufanych sojuszników papieża Franciszka w Watykanie, arcybiskup Vincenzo Paglia, posunął się nawet do stwierdzenia, że wszyscy, którzy twierdzą, że Judasz jest w piekle, są „heretykami”. Paglia, przewodniczący Papieskiej Akademii ds. Życia, powiedział 10 grudnia 2020 r., że „Musimy również pamiętać, że jeśli ktoś w Kościele katolickim mówi, że Judasz jest w piekle, jest heretykiem”. W tym samym przemówieniu Paglia zapewnił, że ksiądz może legalnie pozostać przy łóżku kogoś, kto przechodzi wspomagane samobójstwo, aby „trzymać go za rękę” i „towarzyszyć” mu.

Niemniej jednak nauczanie Kościoła jasno mówi o potępieniu Judasza. Katechizm Soboru Trydenckiego jest bardzo precyzyjny w tej kwestii, mówiąc, że Judasz „stracił duszę i ciało”, oraz że jego zdrada pomimo kapłaństwa „przyniosła mu wieczne zniszczenie”. Co więcej, pierwszy papież, św. Piotr, nie miał wątpliwości, że po tym, jak Judasz zdradził Chrystusa, musiał zostać zastąpiony innym apostołem, podczas gdy po śmierci innych apostołów taka sytuacja nie miała miejsca. (…)

Tłumaczenie: Sławomir Soja
Źródło oryginalne: LifeSiteNews.com
Źródło polskie: Bibula.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 7, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

22
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Możliwe, że Franciszek rozważa apokryficzną Ewangelię Judasza. Tekst niezwykle tajemniczy, daleki w brzmieniu od ewangelii kanonicznych.

Choćby ten fragment:
” Odrzekł Jezus mówiąc: „Będziesz
trzynastym i będziesz przeklęty przez
pozostałą resztę pokolenia, ale
przyjdziesz i będziesz panował nad
nimi. Ostatniego dnia zaś będą
przeklinać twoje nawrócenie ku wysokości
(47,1) do świętego pokolenia””
http://www.wtl.us.edu.pl/pdf/zak/Ewangelia_Judasza.pdf

Z tego fragmentu wynika, że dotąd przeklinany pośród chrześcijan Judasz w dniach ostatnich zostanie oczyszczony z zarzutów.

Fenix
Użytkownik
Fenix

Judaszowe srebrniki zamienili w papierowe. Pieniądz rządzi światem , lichwa, judaszowe plemię. Grzech długu jest pokoleniowym obciążeniem każdego , przypisany w dniu narodzin. Spłacamy dług i pożyczamy dług do życia, pracując na spłatę większego długu? Syzyfowa matnia !

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Srebrniki Judasza nie były lichwą.
To sam Jezus nakazał Judaszowi wskazanie go żołdakom.

robi1906
Użytkownik

Nie żołdacy tylko rzymscy legioniści, i jakby to kuriozalnie nie zabrzmiało Rzym był państwem prawa, pozatem Rzym jako jedyne państwo (o ile historia i antyk nie został sfałszowany i wymyślony) wzniosło się (tak jak było dotychczas) ponad stworzenie państwa jednego tylko narodu. Tylko w tym państwie wszystkie podbite lub przyłączone dobrowolnie ludy miały równe prawa i wszyscy tego prawa mieli przestrzegać.

Oczywiście i jak zwykle nie dotyczy to sekty wariatów i fanatyków o nazwie Iodeus,
potem oczywiście wytresowano następną sektę takich samych wariatów i fanatyków chrześcijan, a potem jeszcze jedną sektę wariatów i fanatyków muzułmanów, bo największą wartością dla właściciela niewolników jest to, żeby niewolnik myślął, że wybór należy do niego.

O tym jakimi wariatami byli Iodeus z tamtego okresu mówi Cycero, a współcześnie żeby nie było że coś się zmieniło, taki filmik
https://www.youtube.com/watch?v=Q1p9IJz77P4

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Robi, aby zostać obywatelem rzymskim i mieć prawa imperium, trzeba było się rzymianinem urodzić. Albo w trakcie odbywania 25-cio letniej służby wojskowej odznaczyć się jakimś wyjątkowym osiągnięciem w walce. Nie opowiadaj proszę swych żydożerskich bajek.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Obywatele_rzymscy
https://pl.wikipedia.org/wiki/Civium_Romanorum

robi1906
Użytkownik

Zatem wytłumacz mi mój drogi Maso mowę obrończą Flaccusa w wykonaniu Cycero,
skoro był tylko Rzym a wszyscy inni to niewolnicy.

Dlaczego Flaccus został oskarżony, skoro tylko „obywatele” mieli prawa?.

rici
Użytkownik
rici

Wedlug ewangelii w starszych wydaniach bibli jest napisane ze Jezus byl Nazirenczykiem- nie z Nazaretu, tylko Nazirenczykiem. Nazrienczycy to taka zydowska sekta, zwani byli rowniez Esenczykami. Poza tym byl nieoficjalnym krolem zydowskim, a apostolowie to byli jego ministrowie. W cesarstwie rzymskim obowiazywalo prawo, pospolite przestepstwa byly oddawane pod regionalny sad, w tym przypadku zydowski, a przestepstwa przeciw Rzymowi podlegaly rzymskiej juryzdykcji. Np. bunt przeciw Rzymowi byl karany kara smierci na krzyzu, na kare smierci na krzyzu mogl byc skazany tylko buntownik, poza tym samo ukrzyzowanie wygladalo zupelnie inaczej niz to jest opisane w ewangeliach. Rzymianie dbali o to by skazany umieral jak najdluzej, trwalo to od 3 do 5 dni. Miala to byc kara jak najbardziej odstraszajaca.
Juz w czasach Jezusa Nazirenczycy usilowali wzniecic powsztanie przeciwko Rzymowi, lecz sie nie udalo, moze przyczyna bylo to ze przywodca ich zostal ukrzyzowany?. Powstanie wybuchlo 30 lat pozniej, tzw. powstanie Zelotow. Zeloci to bylo zbrojne ramie wlasnie Nazirenczykow. Jak skonczylo sie powstanie wiekszosc chyba wie.
Obywatelstwo rzymskie nadawano rowniez ludziom szczegolnie zasluzonym dla Rzymu np. sw.Pawlowi, ktory zajmowal sie szpiegowaniem Nazirenczykow. Musial byc w tym dobry skoro nadano mu obywatelstwo. Prawie wszyscy apostolowie zarzucali sw.Pawlowi rozbijanie pierwotnego chrzescijanstwa, i gloszenie pogladow niezgodnych z nauczaniem Jezusa.
Ostatecznie to sekta sw.Pawla zostala uznana przez cesarza Konstantyna, i z tej wlasnie sekty cesarz stworzyl religie katolicka. Nastepnie wszyscy inni pierwotni chrzescijanie zamieszkali na terenie cesarstwa rzymskiego zostali wymordowani przez katolikow. Ocalala tylko sekta sw. Tomasza w Indiach. Sekta sw. Jakuba brata Jezusa po ucieczce na tereny polwyspu arabskiego przeksztalcia sie w islam. czesc ktora pozostala do naszych czasow na terenach Syrii i Iraku zostala obecnie zniszczona.

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Robi, Rzym nadawał prawa i obowiązki.

Podlegający władzy Rzymu mieli obowiązki (wszyscy) i prawa (obywatele). Oskarżyć można było wszystkich co mają wobec Rzymu obowiązki. Prawa zaś mieli tylko niektórzy. Pełne prawa obywatela. Bo jakieś ograniczone prawa w Rzymie miał nawet niewolnik.

Riciego wymysłów komentować nie ma sensu.
Św Paweł był rzymianinem po ojcu.

robi1906
Użytkownik

Otóż Rici większość (także ty, skoro piszesz o „powstaniu”) nie wie nic lub prawie nic, wybiera się tylko takie kawałki które pasują do zbudowanej na fałszu wersji historii.

A teraz o tym buncie, tu też większość wie tyle co im bajkopisarze naopowiadali,
w czasie tego „powstania” żydzi wymordowali pół miliona osób (niezły wynik w czasach gdy jeszcze nie było komór gazowych), mordowali Egipcjan i Cypryjczyków i innych.

i tak apropops znajdziesz gdzieś w polskiej literaturze wyjaśnienie skąd „żydzi” odnależli się na Cyprze?.

A tutaj cytat i to wcale niedzisiejszy tylko sprzed 2 tysięcy lat (o ile oczywiście datowanie i antyk jest prawdziwy) właśnie z tego okresu, Strabona.

„Żydzi przeniknęli do wszystkich miast i na całej powierzchni ziemi nie znaleść miejsca, gdzieby nie zagnieździli się i nie starali zapanować.
W samym Rzymie są liczni i potężni. Ściśle z jednoczeni, fanatyczni, jawnie oddający cześć swemu Bogu, urągają oficjalnym bóstwom imperjum, groźni współzawodnicy kupców całego świata,
sieją po całej ziemi postrach swych zimnych, wyrachowanych namiętności i wzbudzają ogólną nienawiść.”

robi1906
Użytkownik

Dla tych co chcą zrozumieć jak wygląda ten świat.
Ktoś, kto stworzył tych wariatów i fanatyków których pokazuje Masakalambura, to ON właśnie rządzi tym światem.

A jego świat polega na niszczeniu, wojnie i grabieży, w tym świecie nie może być normalności i pokoju

Kiedyś, nie tak dawno temu była walka z komunizmem, wygraliśmy z komunizmem i zamiast wiecznej szczęśliwości co nastąpiło?, walka z terroryzmem a że walki z nieistniejącym wrogiem nie da się wygrać, dodali walkę z wirusem.

I tak będą was ganiać do końca świata. Tak będą ganiać aż się nie obudzisz i nie stwierdzisz, że szczują nas na siebie tak jak wytresowali wariatów z filmiku Maskalambury, zresztą takie pytanie, w twoim filmiku Masa czy to ty jesteś ten drugi od prawej w 0,4 sekundzie?.

p,s, piszę wygraliśmy z komunizmem, bo wtedy byłem przeciwko „komunizmowi” nie wiedziałem jak byłem głupi niszcząc swoje własne państwo, dokładnie tak samo tańcowałem z radości jak Maskalambura.

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Sugerujesz, że ja tez jestem żydem?

robi1906
Użytkownik

Oczywiście, że tak, ile faktów podałem, niczego nie zmyśliłem ani nie skłamałem, a ty negujesz wszystko, o czym to świadczy?.

Albo wiesz co jest grane, albo jesteś tym tańcującym drugim od prawej, innej odpowiedzi nie ma.

A teraz jaka tresura spowodowało to:

„Stojąc u głazów Salomonowych wspominają zburzenie świątyni swej i nad tem nieszczęściem wypłakują oczy, rozwodząc takie żale:
— Dla zagłady domu Bożego — woła rabin, a lud odpowiada:
— W opuszczeniu jesteśmy i płaczemy.
— Dla złupionych skarbów naszych — woła rabin .
— W poniżeniu jesteśmy i płaczemy — odpowiada lud.
I tak dalej wśród ruin trwa litanja podniosła , wstrząsająca, rozpaczą nabrzmiała:
— Dla utraconej wielkości — Dla bohaterów pomarłych — Dla klejnotów spopielałych w pożarach — Dla królów strąconych — Dla kapłanów pomordowanych.
A chór ludu wciąż odpowiada żałośnie:
— W poniżeniu jesteśmy i płaczemy.
Tak woła ponuro na gruzach powalonej w proch świątyni naród rozproszony i bezdomny, gromadzący się i dziś po tylu wiekach, stale na zgliszczach dawnej swej świetności i sławy, a dyszy teraz jak przed wiekami — pychą i pogardą byłych kapłanów i proroków i ze wstrętem odwraca się od wszystkiego, co z niego nie jest i nie stoi pod rozkazami
mściwego Jehowy, odgradzającego żelaznym murem talmudu naród wybrany od wszystkiego innego na świecie.
Dziwne, zaiste dziwne i tragiczne, straszne widowisko”

To zostało napisane ponad sto lat temu, to żydzi mają wgrane w umysły bo tresura trwa i nigdy nie minie, to co pokazałeś Maskalambura to żywe bezrozumne kukły które nie mają żadnego rozumu,
rozum ma ten kto ich wytresował i stworzył.

rici
Użytkownik
rici

Masa , nie wiem czy jestes zydem, ale z twoich postow wynika ze jestes wyznawca judaizmu. Dla mnie wszyscy ktorzy maja w swoim kanonie wiary Tore, czyli Piecioksiag Mojzesza sa wyznania judaistycznego. Z tym ze np. katolicy i ich pozniejsze odlamy maja Ewangelie, muzulmanie maja Koran, zydzi aszkenazyjscy /chazarzy/ maja Talmud. Jedynie zydzi safradyjscy nie maja w zasadzie innych „ksiag swietych”.
Zreszta wiekszosc tego co pisze w Bibli zostalo zmyslone, lub zaporzyczone z innych wierzen, i historii. Wytlumacz ni np. taka rzecz bylo potezne panstwo Dawida, i pozniej jeszcze potezniejsze Salomona, czy zachowaly sie z tego czasu jakies zabytki?, sa z tego czasu jakies artefakty?, wszyscy wokolo bili swoje monety a takie potezne panstwo nie, wielka swiatynia w Jerozolimie, ten mur pod ktorym modla sie zydzi to pozostalosc twierdzy rzymskiej.
Robi powstanie Zelotow mialo szanse byc wygrane, ale Nazirenczycy postanowili przeprowadzic totalne powstanie w tej czesci morze Srodziemnego. I w mysl zasady „przyjaciel naszego wroga jest rowniez naszym wrogiem” rozpoczeli powstanie w innych krajach jak swoj, mordujac miejscowa ludnosc, liczac na to ze Rzymianie beda tlumic te zrywy w innych krajach, to oslabia garnizony w Palestynie, no ale sie przeliczyli, zostali pokonani przez miejscowych. A to ile ludzi wymordowali to juz inna sprawa, no ale przeciez jak opisuje Biblia Jahwe zada ofiar w ludziach.

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Większość z tego co piszecie Robi i Rici, to zmyślone bajki.

Podobnie jak to, że jestem żydem. O ile tego można być pewnym będąc urodzonym w kraju z taką historią. W tej chwili z żydami łączy mnie Krav Maga, którą trenuję.

Ale za komplement dziękuję.

robi1906
Użytkownik

Zamiast kravmagi zacznij ćwiczć myślenie, a skoro nie interesuje cię kto pociąga za sznurki na tym świecie, to przynajmniej nie przeszkadzaj.

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura
robi1906
Użytkownik

cytat z
https://en.wikipedia.org/wiki/Ancient_history_of_Cyprus

„Pax Romana (pokój rzymski) był tylko dwa razy zakłócony na Cyprze w ciągu trzech wieków rzymskiej okupacji. Pierwsza poważna przerwa nastąpiła w latach 115-16, kiedy to wybuchło powstanie Żydów inspirowane nadziejami mesjańskimi. Ich przywódcą był Artemion, Żyd o zhellenizowanym imieniu, jak to było w ówczesnej praktyce. W tej wojnie wyspa poniosła ogromne straty; uważa się, że zginęło 240 000 greckich i rzymskich cywilów.
Choć liczba ta może być przesadzona, na wyspie stacjonowało niewiele lub wcale wojsk rzymskich, które miały stłumić powstanie, gdy rebelianci siali spustoszenie. Po wysłaniu wojsk na Cypr i stłumieniu powstania, uchwalono prawo, zgodnie z którym Żydom nie wolno było lądować na cypryjskiej ziemi, nawet w przypadku katastrofy statku.”

Tłumaczenie automatyczne, ale wiernie oddaje tło i sumę żydowskich ofiar,
240 tysięcy ludzi, mężczyzn, kobiet i dzieci, wszystkich zarżnęli podobno w powstaniu przeciwko legionom rzymskim, takie bajki gojom sprzedajecie i owszem amerykę odkrywam, teraz powinno być wiadomo z jakiej przyczyny pokazujesz te swoje filmiki dlaczego tak radośnie wywijacie kopytami.

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Polska Wiki dodaje:
„Według Kasjusza Diona żydowscy powstańcy zmasakrowali 240 000 Greków na Cyprze, 220 000 Greków w Cyrenie i wielką ich liczbę w Egipcie”

Pytanie tylko, co z tego? Apro pos czego?
Robi żydożerca musi nadawać.
https://www.youtube.com/watch?v=ejeoYibAQ4A&ab_channel=Rafa%C5%82Otoka-Fr%C4%85ckiewicz

robi1906
Użytkownik

Żadni powstańcy, tylko mordercy tacy sami jak banderowcy czy ustasze, żadnej różnicy między nimi nie ma.

Koniec z bajkami dla gojów drukowanych w Biblii czy w innych ksiażkach uczących historii,
wystarczy tylko że ktoś odnajdzie słowa zapisane w starych księgach i ma dotęp do internetu a prawda wyjdzie na wierzch.

Tak jak pisałem w pierwszych postach,
tresura władców marionetek (w tym przypadku sektę żydowską) doprowadziłą do tego że ta sekta wymordowała pół miliona ludzi którzy nie mieli nic wspólnego z władztwem Rzymu nad Palestyną, sekta żydowska mordowała każdego kto się nawinie, bez celu i na ślepo, aby tylko mordować.

O czym to swiadczy?,
o tym że władca marionetek jak sterował tak steruje nadal, a wytresowanych przez siebie morderców zawsze znachodził i znachodzić będzie,
ale to nie na twój móżdżek Maso by to zrozumieć, ty ćwicz dalej, cios siekierą na
krav-madze.

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Teraz ramadan się zaczął, więc zamiast trenować kopanie tępych żydożerców w krocze, będę pościł.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich poszczących.
Ramadan Karim.

robi1906
Użytkownik

Już to kiedyś napisałem, ale się powtarzam bo wiedza wbijana do głów w końcu może się przyjmie.

Cypr to nie Izrael, więc skąd się tam znależli żydzi, 2 tysiące lat temu?,

Na Cyprze żyli Fenicjanie i tylko z nich można było stworzyć tych „żydów” którzy mogli wymordować 250 tysięcy ludzi.
Cypr, jest dowodem na to że nigdy nie było żadnego Izraela, Salomona, Mojżesza czy innego Jezusa w tym kontekście jak to nam zostało wprasowane do głów.
Wszystko to fałsz i to właśnie Cypr udowadnia, bo nikt nie woził żydów na Cypr statkami żeby tam sobie mogli pomordować, udowadnia to również mord żydowski na ludziach w Cyranejce i Aleksandrii.

Moim zdaniem najważniejsze jest pytanie kto tych „żydów” stworzył,
kto im dał tą diabelską ideologię razem z religią
(tak jak chwilę potem stworzono chrześcijaństwo i islam, po to by sobie ludzie wyrzynali kiszki w radosnej świadomości że Ich prawdziwy Bóg stoi po ich stronie),
takie rzeczy nie dzieją się spontanicznie ani przypadkiem.

Odpowiedzi nie będzie (jeszcze), za to moim zdaniem jest pewne że ta „religia” powstała po przegranej Kartaginy z Rzymem, raz by się zemścić i drugie by przejąć ich zdobycze terytorialne i ludzkie.

I teraz naważniejsze, najgorsza wiadomość dla każdego goja,
Oni nie zniknęli po wygranej nad Rzymem, Oni rządzą.