Nadciąga wielki kryzys światowy

Opublikowano: 17.07.2020 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 268

Chodzi zarówno o duże, jak i mniejsze przedsiębiorstwa. Jesień zapowiada się bardzo boleśnie dla wielu sektorów gospodarki. W Stanach Zjednoczonych linie lotnicze American Airlines (AA) ogłosiły zwolnienie w październiku 25 tys. pracowników z powodu następstw epidemii koronawirusowej, powiększając olbrzymią falę bezrobocia, która na jesieni dotknie miliony ludzi.

Jak w wielu przedsiębiorstwach na świecie, w AA uważano jeszcze niedawno, że transport lotniczy, zarówno pasażerski, jak i towarowy, odrodzi się na jesieni, „ale tak nie będzie” – zakomunikował szef AA Doug Parker. Dochody w czerwcu były o 80 proc. niższe od dochodów rok temu. Gospodarkę hamują różne środki kwarantannowe podejmowane na nowo w związku z odkrywaniem, dzięki upowszechnieniu testów, coraz więcej zarażonych osób. Choć olbrzymia większość z nich nie ma żadnych objawów choroby, obawy przed nią paraliżują zapowiadany „restart” gospodarki.

Liniom lotniczym nie pomaga pomoc państwa: dostały 25 miliardów dolarów na przetrzymanie kryzysu, ale jest on silniejszy, niż się spodziewano. Inny przewoźnik United Airlines zapowiedział rozstanie się z 36 tys. pracowników.

Kryzys sanitarny dotyka dosłownie wszystkie sektory zarówno w Ameryce, jak i w Europie, gdzie pieniądze przygotowane przez Unię na wznowienie życia gospodarczego mogą okazać się dalece niewystarczające. Zwolnienia ogłaszają nawet duże media, jak np. brytyjski The Guardian, który rozstanie się z 180 pracownikami. Rządowa BBC ma zamiar zwolnić 520 ludzi.

Główny powód narastającej fali to „perspektywy finansowe nie do wytrzymania”. W Europie, która wprowadziła w pierwszych miesiącach epidemii różne środki ochronne, bezrobocie dotyka na razie przede wszystkim wielką masę pracowników tymczasowych, w budownictwie, przemyśle i handlu. Złe wiadomości napływają nawet z Chin, gdzie zaczęły padać prywatne banki, wywołując lokalnie różne formy paniki. Jesień zapowiada się jako szczyt masowych zwolnień, który może dotknąć niemal cały świat.

Autorstwo: JSz
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 8, średnia ocena: 4,50 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Jack Ravenno
Użytkownik
Jack Ravenno

Jest to realizacja scenariusza LOCK STEP opracowanego przez fundacje rockefellera i to co widzimy i odczuwamy to bezprawne pozbawianie ludzi wszystkiego. Najpierw odbiorą nam wolność, następnie obedrą z godności, ostatecznie zakończą życie wielu dokładnie tak jak żydom podczas IIWŚ. Obecnie brak szmaty na twarzy zaczyna się jawić jakby naszyta żydowska gwiazda. Donosicielstwo i bezprawne szykany na każdym kroku zaczęły być stałym fragmentem życia.

Żałosne jak nisko to wszystko upadło.