Nadchodzi nowy koronawirus SADS-CoV

Opublikowano: 16.10.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2327

Jesteśmy w trakcie zmagań ze skutkami zamieszania wywołanego koronawirusem SARS-CoV-2, a na horyzoncie pojawiło się nowe zagrożenie, również z Chin!

Chiński wirus SADS-CoV został przeniesiony z nietoperzy na świnie. Jest ryzyko, że teraz będą się nim zarażać ludzie.

Naukowcy potwierdzili na łamach „Proceedings of the National Academy of Sciences”, że ludzie mogą być podatni na zakażenie tym patogenem. SADS-CoV należy do tej samej rodziny wirusów, co SARS-CoV-2. Zalicza się jednak do alfakoronawirusów, z kolei SARS-CoV-2 zaklasyfikowany jest do betakoronawirusów.

Koronawirus SADS-CoV powoduje u świń takie objawy jak m.in. wymioty i biegunka. Wirus może spowodować co najmniej kryzys żywnościowy, bo ogromna ilość wieprzowiny może go po prostu nie przetrwać.

Badania naukowe potwierdziły jednak, że koronawirus SADS-CoV może infekować także ludzkie komórki dróg oddechowych, wątroby i jelit. Wiadomo również, że replikuje się znacznie szybciej w jelitach, niż w płucach.

Może się więc okazać, że znaczna część ludzkiej populacji ucierpi z powodu wyniszczających organizm wymiotów i biegunek. Chyba każdy z nas przechodził kiedyś tzw. „grypę jelitową”. Wiadomo więc, czym to grozi.

Autorstwo: Marcin Kozera
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. robcioRR 16.10.2020 15:56

    Nietoperze malo kto jada.Jak postrasza swinina to nie bede musieli robic zakazu jedzenia miesa ze wskazaniem na kierunek- szczaw i mirabelki…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.