Nad Koreą Południową zauważono północnokoreański balon

Opublikowano: 07.02.2023 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1209

Balon podejrzany o przynależność do KRLD i przeznaczony prawdopodobnie do badania warunków pogodowych na krótko wszedł w niedzielę w przestrzeń powietrzną Republiki Korei — poinformowała w poniedziałek 6 lutego agencja prasowa Yonhap, powołując się na południowokoreańskie siły zbrojne.

Według nich balon o średnicy około dwóch metrów został zauważony w rejonie przygranicznym w prowincji Gyeonggi-do w niedzielę wieczorem i prawdopodobnie kilka godzin później opuścił przestrzeń powietrzną Republiki Korei.

Seul wyjaśnił, że artylerzyści obu państw na Półwyspie Koreańskim wypuszczają takie balony, by zbierać informacje o kierunku wiatru, a obiekty te są często dostrzegane przez południowokoreańskich wojskowych. Siły zbrojne Republiki Korei, biorąc pod uwagę niewielkie rozmiary sondy, uważały, że służy ona wyłącznie do badania warunków pogodowych i nie podjęły dodatkowych działań poza zwiększonym nadzorem.

Ponadto rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej Jong Ha-kyu powiedział, że chiński balon zestrzelony przez Stany Zjednoczone nie leciał, według Seulu, nad terytorium Republiki Korei. Waszyngton twierdził, że balon był balonem zwiadowczym. Pekin odpowiedział, że balon jest cywilny i służy m.in. do badań meteorologicznych.

Źródło: pl.News-Front.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Stary Kulas 07.02.2023 12:36

    Jakaś nowa moda z tymi balonami?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.