Na wszystkich skalistych planetach można znaleźć wodę

Opublikowano: 13.11.2020 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 2001

Nowe badanie opublikowane niedawno w periodyku „Science Advances” sugeruje, że wodę można znaleźć naturalnie na wszystkich planetach skalistych i nie wymaga ona zewnętrznego źródła, takiego jak asteroidy bogate w wodę, spadające na ich powierzchnię. Najnowsze badanie odwraca dotychczasową teorię pojawiania się wody.

Obecnie istnieją dwie hipotezy dotyczące pojawienia się wody na planetach. Pierwsza mówi, że pojawia się ona przypadkowo, gdy asteroidy zawierające wodę zderzają się z planetami; a druga, że powstaje od razu, w procesie formowania się planety. Badania na ten temat tej drugiej teorii przeprowadzili profesorzy Martin Bizzarro i Zhengbin Deng.

Jeśli ich teoria okaże się poprawna, życie w układach planetarnych może mieć większe szanse na rozwój niż wcześniej sądzono. Badania naukowców dowodzą, że Mars miał wodę przez pierwsze 90 milionów lat istnienia tej planety.

Okazuje się, że woda istniała na długo przed tym, jak bogate w wodę asteroidy zbombardowały planety wewnętrznego Układu Słonecznego, takie jak Ziemia i Mars. To sugeruje, że woda powstała równocześnie z formowaniem się Marsa. Oznacza to, że wodę można znaleźć naturalnie na planetach i nie wymaga zewnętrznego źródła, takiego jak bogate w wodę asteroidy.

Badanie opiera się na analizie czarnego meteorytu sprzed 4,45 miliarda lat, znalezionego w północno-zachodniej Afryce i nazywanego „Czarną Pięknością”. Obiekt pochodzi z oryginalnej skorupy Marsa i zawiera nieocenioną wiedzę o młodym Układzie Słonecznym.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Dandi1981
Użytkownik
Dandi1981

Dawno juz o tym pisalem nie potrzeba grantow stopnia naukowego, wystarczy miec troche oleju w glowie i dodac 2 do 2.