Na wiecu w Erywaniu zatrzymano ponad 60 osób

Opublikowano: 13.11.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1133

Ponad 60 osób przewieziono w czwartek na posterunki policji w Erywaniu po wiecu opozycji, który odbył się na placu Wolności, poinformował Sputnika rzecznik służby prasowej organów ścigania.

„Na posterunki policji przewieziono 62 osoby”, powiedział rozmówca agencji. Wyjaśnił, że protestujący zostali zatrzymani w ramach wszczętej sprawy karnej.

Wcześniej kolumna demonstrantów, żądających dymisji premiera Armenii Nikola Pasziniana, opuściła okolice budynku Służby Bezpieczeństwa Narodowego i kontynuowała przemieszczenie się ulicami miasta.

W czwartek opozycje, tak jak i dzień wcześniej, zorganizowała w Erywaniu wiec, podczas którego żądała dymisji Pasziniana.

Wcześniej liderzy Rosji, Armenii i Azerbejdżanu przyjęli wspólne oświadczenie o rozejmie w Karabachu. Zgodnie z porozumieniem o zawieszeniu broni w Górskim Karabachu, które weszło w życie 10 listopada, Azerbejdżan i Armenia pozostają na zajętych pozycjach, musi także dojść między nimi do wymiany jeńców wojennych.

Oprócz tego w regionie zostaną rozmieszczone rosyjskie siły pokojowe.

Premier Armenii Nikol Paszinian przyznał w poście na swoim „Facebooku”, że porozumienie było skrajne trudną decyzją dla niego. Z kolei prezydent Azerbejdżanu Ilham Alijew nazwał podpisanie dokumentu kapitulacją Armenii. Według niego porozumienie jest maksymalnie korzystne dla Baku, teraz etap wojskowy został zakończony i można zająć się kwestiami politycznymi.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.