Na Ukrainie kradną organy poległym żołnierzom

Opublikowano: 07.02.2015 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1582

Poniższe zdjęcie mówi o sytuacji na Ukrainie więcej niż tysiąc słów.

Kobieta opublikowała zdjęcie, opisała je w następujący sposób: „Foto pochodzi od zbiegłych z Mariupola lekarzy. Wypatroszone na organy ciała ukraińskich żołnierzy ze strefy, tak zwanej ATO (operacji antyterrorystycznej). Foto udostępniono pod warunkiem anonimowości. Ukraińskie matki! Pomyślcie zanim wyślecie swoich synów na wojnę! Możecie już ich więcej nie ujrzeć a ich organy będą sprzedane za ogromne pieniądze do Europy. Ukraiński żołnierzu! Uciekaj z frontu jeżeli nie chcesz żeby twoje narządy były sprzedane za pieniądze, które jeszcze bardziej wzbogacą oligarchów Kołomojskiego i Walcmana (Poroszenkę). Foto dostarczone przez lekarza z Mariupola dowodzi, że ranni żołnierze ukraińskiej armii są używani do celów handlu narządami ludzkimi, są także doniesienia o mobilnych krematoriach, w których spalane są ciała. Matki, żony, dzieci ukraińskich żołnierskich ofiar mogą się nigdy nie dowiedzieć co przytrafiło się ich „kochającym Ukrainę” mężczyznom”.

Przy okazji warto zwrócić uwagę, że jeden z ukraińskich portali zwrócił uwagę na inny skandaliczny fakt, jakim jest żądanie od rodzin zmarłych żołnierzy ukraińskich płacenia pieniędzy za wydanie ich zwłok. Ukraińska piosenkarka i artystka ludowa Nina Matwijenko, zabierając głos na wiecu ludowym, który się zebrał na Majdanie, powiedziała: „Nie wolno milczeć. Dlaczego płacimy tysiące dolarów za to, żeby zabrać ciała naszych dzieci? Co to jest, bazar? Wydaje się, że trzeba zwrócić karabiny i cekaemy przeciwko sztabom i łgarzom”.

Tłumaczenie: RX
Na podstawie: novorus.info, dsnmp.ru
Źródło: Wolna Polska


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

16 komentarzy

 1. pablitto 07.02.2015 11:00

  Wstrząsające – tylko w tej pierniczonej wojnie informacyjnej nie wiadomo już za bardzo, co jest prawdą. I to jest najbardziej spsione w tych czasach – prawdziwa wojna odbywa się w mass-mediach i necie – wojna o miliony umysłów prowadzona przez wszelkiej maści speców od PR, mediów i innych psycholi – robiących to często za pieniądze. Z drugiej strony każdy kij ma 2 końce – jakaś niekontrolowanie wyjęta “cegiełka” z tej zhierarchizowanej chwiejącej się konstrukcji obecnych systemów… i kto wie co to będzie.

  PS. W Chinach sprzedawanie organów wszelkich więźniów, Tybetańczyków, Ujgórów… to “norma” od lat :/ – niech ktoś może nieśmiało im też powie, że to “nieładnie” ? ;|

  … a w ogóle, to obawiam się, że właśnie cicho ważą się losy przynajmniej kilku granic w Europie :/ nie myślałem, że dożyję “replay’u” tego, co moi niedawni przodkowie.

  Tymczasem – póki co niech się dalej słowianie rzezają na ekranach, póki propagandowy “karnawał trwa” :/ – jak zawsze… między dżumą a cholerą.

 2. Jedr02 07.02.2015 12:57

  Ostatecznie lepiej jak już od padłych żołnierzy niż jakby mieli porywać ludzi na organy.

 3. jaro 07.02.2015 15:58

  @Jedr02
  Nikt nie bierze “padłych” organów, bo do niczego nie są potrzebne. Organy pobiera się od “żywego” dawcy ze zdiagnozowaną śmiercią mózgu. To jest właśnie ten szatański szczegół. Przykład: Jeśli byłbyś rannym żołnierzem ze zgodnością tkankową zamówionego narządu, to brudu spod paznokcia bym nie dał za rychłe twoje ozdrowienie…

 4. XXIRapax 07.02.2015 19:23

  W przeciwienstwie do cial ukraincow – ciala noworosjan (czyt. neobolszewikow) zasluguja co najwyzej na pozarcie przez ich wlasne wyglodniale psy.
  Szkoda tylko, ze jedni i drudzy gina na daremnie.

 5. lboo 07.02.2015 19:43

  Skąd w ludziach bierze się takie bagno umysłowe, że jakakolwiek idea (najprawdopodobniej zaprogramowana przez media) jest ważniejsza niż szacunek do ludzkiego życia i ludzkiej godności.

 6. pablitto 07.02.2015 20:13

  Ta wojna propagandowa jest także straszna – a może w dłuższej perspektywie nawet straszniejsza, bo jeśli 100 mln mózgów zostanie odpowiednio spranych i łyknie na prawdę jakiś “pogląd” – jest w stanie zmultiplikować/akceptować/popierać/robić X-razy więcej/bardziej takie hardkory, które podrzucane są nam tutaj w ramach wojny informacyjnej. To wszystko śmierdzi na odległość i to bardzo chamsko i brutalnie.

  PS. a w ogóle – wolę na chłodno poanalizować rzeczy, niż łykać emocjonalnie jakieś pojawiające się “newsy” z kosmosu. Wydaje mi się także, że w tym całym nakręconej sztucznie i sztucznie eskalowanej WOJNIE, m.in. cichym zwycięzcą takiego stanu rzeczy są… Chiny (z ładnych kilku powodów).

  Co do Wolnych Mediów – to rzeczywiście z jakiegoś powodu są STRONNICZE i zamieszczają z reguły “sensacje” produkowane przez Rosjan. Tak – Rosjan, podejrzewam, że ŁRL i DRL obok rosyjskich dowódców (armie te zostały w czasie rozejmu przebudowane i wyglądają teraz strukturalnie jak armia rosyjska), rosyjskich spec-opów od wszystkiego (kto np. obsługuje sprzęt OPL, drony, których nie było na stanie armii ukraińskiej? ;), ma także rosyjskich speców od propagandy i PR’u.

  Jest masa ści3rwa w tej wojnie, popełniana przez obydwie strony – nie ma co do tego wątpliwości.
  Prawdą jest, że w tych ochotniczych formacjach ukraińskich jest iluśtam jakiś porąbanych “faszystów” robiących sobie fotki z jakimiś swastykami etc. – co działa “pięknie” na młyn rosyjskiej propagandy ukazując całą Ukrainę jako banderowskich faszystów i inne mutacje (w ros. mediach słyszy się takie określenia X-razy dziennie). Rzekłbym – że na Ukrainie “zutylizowano” po prostu jako mięso armatnie kiboli ze stadionów i wszelkich nawiedzonych nacjonalisto-neo-faszystów, którzy sami pchali się na wojnę (których nie brakuje w Rosji także nota bene -przykład: ostatni “Marsz Rusów” w Moskwie, gdzie też pojawiło się (może wbrew organizatorom) masę chłopców z róznymi wersjami zmutowanych swastyczek).
  Prawdą jest, że w ta “Noworosja” to już w zasadzie “Rosja” – z rosyjskim wojskiem, rosyjskim sprzętem, rosyjską organizacją itd. itp. Termin ten jest używany głównie w rosyjskich mediach – bo już tylko one “wierzą” (w ironicznym cudzysłowiu oczywiście), że to jest niby jakieś odrębne “państwo”.
  W obecnych starciach w bój idą obywatele “Noworosji” (bo niewiele kosztują) potem “ideowi najemnicy”, potem najemnicy (kwestia kontraktu – czasem być może bardziej “opłaca się” kiedy najemnik ginie, niż dopełni kontrakt -szczególnie kiedy zamierzony cel zostanie osiągnięty) – np. Czeczeni Kadyrowa (ideowi Czeczeni nienawidzący Rosji za gwałt na ich kraju walczą po stronie ukraińców -ostatnio poległ czeczeński dowódca pod Debalcewem), no a potem regularne rosyjskie wojsko.

  W necie jest masę filmów/fotek z kolumnami rosyjskiego wojska przemieszczającego się wokół wschodniej byłej granicy z Ukrainą, dużo też Ługańsku i okolicach, dużo natłuczonego przez ukraińców sprzętu nie należało wcześniej do armii ukraińskiej, a systemy OPL są ewidentnie ruskie (dlatego lotnictwo ukrainy nie lata nad terytorium “Noworosji” i dlatego ukraińcy nie mają przewagi) -inaczej zlikwidowałoby np. artylerię ostrzeliwującą linię frontu, Mariuopl, Debalcewo itd. itp. – rozumiem, że garstka byłych żołnieży rezerwy z “Noworosji” i jakieś przeciwlotnicze przejęte po-ukraińskie resztki są w stanie terroryzować ukraińskie lotnictwo, tak? 😉

  itd. itp…. niestety możnaby tak długo…

  Jedno jest pewne – nie zazdroszczę Ukraińcom, tym bardziej ludziom żyjącym jeszcze w rejonach tej WOJNY po obu stronach.

  Jakiś czas temu gadało się, że historia się powtarza (ta sprzed II wojny) itp. naiwne porównania – ale teraz wydaje mi się to znacznie bardziej trafne niestety niż jeszcze pół roku temu nawet podczas tego “kontrataku z nikąd” Noworosji… Ukraina nie tyle stąpa po cieńkim lodzie – ona po prostu na niego została wrzucona (a kto w tym “pomagał”? – putin, stany, mityczna “żydokomuna” czy cykliści – nie dojdziemy chyba tego :/ ) – a my stoimy obok, póki co jeszcze na w miarę grubym lodzie – ale śledząc tą całą sytuację, wydaje mi się, że możemy “zrobić karpia” jak sytuacja wymknie się spod kontroli – a może być to wskutek naprawdę wielu rzeczy – od jakiejś konkretnej klęski wojsk ukraińskich, przez kolejne obalenie rządu w Kijowie (obojętnie przez kogo), po konkretne pobicie przez Ukraińców sił “Noworosji”, a nawet przewrót w Rosji (niby najmniej możliwe) itp. – każda z tych sytuacji może ponieść za sobą nieobliczalne konsekwencje – i w każda z tych sytuacji będzie dotyczyć także POLSKI (bez-)pośrednio. I to mnie martwi, obserując ten tragi-komiczno-propagandowy “teatr”.

  PS. a dla tych tysięcy ludzi/firm, którzy robią propagandę za ka$ę, biznes na wojnie wszelkimi sposobami i nakręcają ją (chcąc np. zrobić jeszcze lepszy “biznes”), nie mówiąc o tzw. “przywódcach politycznych” wszelkiej maści próbujących cośtam ugrać na swoją stronę – zero szacunku :/

  PSS. co zatem z Wolnymi Mediami – gdzie są jakieś materiały z drugiej strony konfliktu? Czy ktokolwiek zatrzyma to szaleństwo zanim się rozleje?

 7. pablitto 08.02.2015 11:49

  @admin

  Dzięki za wyjaśnienia i odpowiedź!

  Domyślałem się, że tak może niestety być. Tymczasem w ogarniętej wojną informacyjną Europie głównie jedna strona jest stroną “atakującą” w powiedzmy – “niezależnych” mediach 😉 Za to w mediach głównego ścieku propaganda jest dość prosta i prymitywna (podobnie jak artykuły sponsorowane przez system putina) – tylko dla odmiany odwrócona o 180%. Brak mi zdecydowanie jakichś “obiektywnych” (rzadkie słowo w tych czasach) informacji czasem.
  Często zamiast bełkotu ideologicznego (szkoda czasu) wolę popatrzeć na jakieś rzeczowe analizy.

  Ciekawy “kwiatek” a’propos “info-war” – i to w dosłownym tego słowa znaczeniu:

  http://ukraineatwar.blogspot.com/2015/02/russians-destroy-civilian-buildings-in.html

  Tu np. dość rzeczowe objaśnienie – portal militarny, jednostronny itd.. – ale nazwiska, ich występy i powiązania to raczej prosta rzecz, i całkiem widać tu zmyślne działania rosyjskiej “dyplomacji”

  http://www.defence24.pl/analiza_wysadzic-unie-europejscy-sojusznicy-putina

  Znam paru Rosjan, i naprawdę prędzej oni uśmiechają się ironicznie patrząc na niejeden “njus”, który u nas traktowany jest “poważnie”. Do tego dla nich jest to OCZYWISTE, że tam pracuje masa etatowych speców od PR i trolli – mają ciężkie zadania na codzień – od dbania o PR ojca narodu po dyskredytowanie jakiś manifestacji, opozycji, “szkodliwych” artykułów, filmów… teraz, od ~roku zostali obarczeni tworzeniem wirtualnej linii frontu w nowej wojnie, inżynierią lingwistyczną na społeczeństwie etc. To samo robi np. Google w pewnym sensie – onie robią to “ręcznie”. Rosjanin oglądający rosyjski main-stream słyszy X-razy częściej słowa: banderowcy/faszyści/junta… niż Ukraińcy.

  Największą ironią tego jest, że Putin tworzy medialnie wojnę z Ukrainą jako “niedokończoną Wojnę Ojczyźnianą” z faszyzmem (to u nich naprawdę jest religia) – jednocześnie mezaliansując z powiedzmy – europejską ultraprawicą. Stąd pewnie m.in. taka Niezależna.pl 😉 Nie przeszkadza to także w “marszach 1-majowych” 😉 na Krymie z czerownymi sztandarami z sierpem i młotem, czy “Armii Czerwonej” w “Noworosji”.

  Strasznie wnerwia mnie, jak ludzie patrzą zupełnie nieanalitycznie na sprawy 😉 – w sensie np. taki Putin (czy raczej ekipa, która za/z/nad- nim stoi) – gra po prostu na swoje podwórko, do siebie, na swoje potrzeby. To jest naprawdę OBOJĘTNE czy zagra dziś z prawicą, jutro z lewicą, pojutrze z komunistami, potem z narodowcami, “patriotami”, a później z islamistami (“pięknie” rozegrał “Charlie Hebdo” z kadyrowem w Czeczenii) – to są tylko DETALE. Liczy się WYNIK, kiedy się patrzy rok wstecz – co z czego winiknęło i kto na tym zyskał.

  Ukraina – także święta nie jest, i uważam, że jak ktoś popchnie jakiś “czuły” klocek tej chwiejącej się konstrukcji – dostaniemy (my, tutaj, bez używania jakiegoś górnolotnego pseudo-partiotycznego bełkotu) po prostu dostaniemy rykoszetem – bez względu na rozwój scenariusza tej wojny :/ Tu potrzeba naprawdę tęgich głów i konkretnych “szachistów” (takich niewątpliwie ma putin w drużynie -z drugiej strony działa dość prosto i przewidywalnie, ale korzysta garściami z tej pseudo-demokracji i biurokracji Europy)… których w tzw. “naszym” “rządzie” (w cudzysłowiach oczywiście) brakuje.

  PS. Sam z ciekawości zobaczywszy kolejny filmik na YT z nagraną kolumną rosyjskiego wojska sprawdziłem go wyrywkowo – widać było znak z nazwą zjazdu do jakiejś mieściny – gógielmaps => no i wyszło, że to droga w okolicach Rostwa n. Donem – bez problemu z reguły da się określić miejsce nagrania po paru charakterystycznych obiektach/znakach etc. – to jest całkiem prosta “broń” w rękach zwykłego obywatela – a taką kolumnę niełatwo ukryć… acz z drugiej strony – jadące pojedyńczo pojazdy powiedzmy o 3 nad ranem – hmm, tu już pewnie byłoby ciężko zorientować się kto/gdzie/ile tego jedzie :/

  PSS. W Rosji ostatnio tanieje wódka (w przeciwieństwie do chyba większości artykułów) – to nie jest żart, i ciekawym naprawdę, co to oznacza…

  Pozdrówka – i oczywiście – w razie czego, nie miałem zamiaru atakować Cię czy Twej pracy z tym portalem, gdyż świadom jestem skomplikowanej rzeczywistości tego świata, powiedzmy 😉
  Pozdrówka!

 8. execom 08.02.2015 12:17

  Spójrzcie na datę tego zdjęcia tutaj… Nie neguję tego co się dzieje na Ukrainie, ale nie przestaje wierzyć we wszystko co o tym piszą 😀

  http://img.sadistic.pl/pics/431a1c328a51.jpg

 9. pablitto 08.02.2015 13:07

  wow, grube – czyżby kolejna lipa???

  Cały czas mnie to zastanawia – skoro ludzie czytający powiedzmy “media alternatywne” wiedzą, że jakieś przysłowiowe “TVN kłamie” jednocześnie łykają jakieś obcojęzyczne “TVNy”…

  PS.

  @ admin

  Co do pozyskiwania źródeł “njusów” – to w zasadzie logiczna konkluzja – część serwisów “kitra” njusy jakośtam redagowane przez siebie zasłaniając się jakimś śmiesznym kopyrajtem etc. (co mnie wnerwia również) … natomiast propagandę w jakijkolwiek formie ZAWSZE dostaniesz bez problemu – bo przecież o to chodzi propagandystom 😉

 10. robi1906 08.02.2015 13:29

  sceptyk

  odpowiedz mi tylko na pytanie , jeśli Majdan był protestem ludu przeciwko oligarchom i prezydentowi który ich reprezentował .

  I którego obalili .

  To kim jest według ciebie obecny prezydent Ukrainy ? ,

  Pytam się kim jest
  może jest ludowcem , socjalistą , protestantem , eskimosem a może mongołem .

  Czekam na odpowiedź do wieczora .

 11. SOkres 08.02.2015 15:04

  Do execom
  To że na zdjęciu jest inna data wcale nie oznacza że to zdjęcie zostało wtedy zrobione Ponieważ
  a) aparat mógł mieć złą datę ustawioną ( w każdym aparacie można ustawić złą datę taką jaką sie chce i tym nie należy się kierować )
  b) mógł być to fotomontaż ktoś sam wkleił tą datę

 12. robi1906 08.02.2015 16:32

  sceptyk
  tylko to cię ruszyło w moim pytaniu że do wieczora ?

  Kiedyś taki gość jak Huujec
  przepraszam za przejęzyczenie Wujec ,
  z okazji urodzin Bandery i kolarskiego wyjazdu kilku młodziaków z Ukrainy na tereny Polski co się miało nazywać “śladami Bandery ” powiedział coś takiego ,
  że my musimy z nimi rozmawiać , tłumaczyć … itp ,

  Rozmowa to jest dialog , co ja mam zrozumieć z haseł tej banderowskiej dziczy ,

  nadziewanie niemowlaków na sztachety , to mam zrozumieć ? .

  Sceptyk , to ja z tobą nie mam zamiaru rozmawiać ani dyskutować ,
  te pytania zadałem po to żeby każdy zobaczył co Ukraińcy zamienili ,
  kogo i po co .

  P.s,
  a “do wieczora” miało tylko sprawdzić czy jesteś żywym człowiekiem czy bootem .

 13. robi1906 08.02.2015 20:12

  (Komentarz usunięty – naruszenie regulaminu punkt 5b – ubliżanie innemu użytkownikowi, ostre naruszenie dobrych obyczajów dyskusyjnych. Otrzymujesz formalne ostrzeżenie. Dobra rada: pisz kulturalnie. Admin).

 14. Takie_tam 09.02.2015 09:10

  http://www.feng81.com/zonglanquanqiu/201406/26641.html
  Czerwiec 2014. Zdaje się, że piszą tam o jakiejś fabryce w Shenru.

 15. robi1906 09.02.2015 15:57

  Admin

  pablitta ostrzegałem ponad rok temu żeby przychamował z epitetami w stosunku do innych , a skupił się na merytorycznej stronie wypowiedzi .
  pierwszy raz nie reaguję ale ostrzegam ,
  bo drugiego razu nie mam zamiaru darować .

 16. Aaron Schwartzkopf 09.02.2015 19:00

  Co do zdjęcia. Te w notatce powyzej oraz w linku podanym przez execom (#12) mają wyczyszczone dane exif, a więc niczego na ich temat powiedzieć nie można. O zdjęciach ze strony podanej przez Takie_tam (#22) można powiedzieć tylko tyle, ze były edytowane Photoshopem w kwietniu 2014 roku i nic poza tym. A więc fejk raczej…
  I jeszcze jedna uwaga odnośnie pyskówek powyżej. Ludzie! Gdzie wy w Polsce widzicie ruską propagandę? W mainshitowych mediach – nie, bo te są przeżarte patologiczną rusofobią niezależnie od koloru politycznego. Na niszowych portalach w rodzaju “Głosu Rosji”? Też nie, bo trafiają tam może promile internautów. A może rosyjskojęzyczne media? Też nie, bo pomijając już ograniczoną ich dostępność, ogromna większość Polaków nie zna języka rosyjskiego w stopniu wystarczającym do zrozumienia współczesnych mediów (jeśli nawet coś tam rozumie).
  No więc gdzie ona jest ta ruska propaganda?!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.