Na Ukrainie wszczęto piątą sprawę przeciwko Poroszence

Opublikowano: 28.05.2019 | Kategorie: Media, Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 5

Na Ukrainie wszczęto kolejną sprawę karną przeciwko Petro Poroszence, powiedział prawnik Andrij Portnow, były zastępca szefa administracji eks-prezydenta Wiktora Janukowycza. Tym razem ze względu na możliwe nielegalne przejęcie przez byłego prezydenta telewizji Priamoj.

Wcześniej były zastępca szefa administracji eks-prezydenta Wiktora Janukowycza, adwokat Andrij Portnow powiedział, że zarejestrował w Państwowym Biurze Śledczym oświadczenie o nielegalnym zajęciu przez Poroszenkę kanału telewizyjnego Priamoj.

W ministerstwie zauważono, że otrzymano trzeci wniosek od Portnowa. „Sprawa została już zarejestrowana i dotyczy zlecenia ewentualnych przestępstw korupcyjnych związanych z nabyciem kanału telewizyjnego Priamoj, odnośnie legalizacji dochodu uzyskanego w wyniku korupcji poprzez wstępne porozumienie grupy osób” – podaje UNN.

Liderka partii Batkiwszczyna Julia Tymoszenko w 2018 roku oświadczyła, że Poroszenko kupił kanał telewizyjny Priamoj od syna Janukowycza za co najmniej 10 milionów dolarów za pośrednictwem podstawionych osób.

W piątek Państwowe Biuro Śledcze Ukrainy oskarżyło byłego prezydenta o zalegalizowanie dochodów z przestępstwa w wysokości 300 mln dolarów przy sprzedaży zakładu Kuźnia na Rybalskim.

Ponadto Portnow złożył wniosek w sprawie prania pieniędzy i uchylania się od płacenia podatków przez byłego prezydenta. Prawnik zamierza domagać się aresztowania majątku byłego prezydenta. Poroszenko jest również świadkiem w sprawie karnej o śmierć ludzi podczas Euromajdanu.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o