Na Ukrainie praktycznie nie ma czystej wody

Opublikowano: 19.07.2012 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

Na Ukrainie obserwowana jest tendencja pogarszania się ekologicznego stanu zbiorników wodnych, zarówno pod kątem wskaźników chemicznych, jak i mikrobiologicznych.

Praktycznie 80% wody pitnej dostarcza się ze źródeł powierzchniowych. Według higienicznej klasyfikacji obiektów wodnych, większość basenów ukraińskich rzek jest oceniana jako zanieczyszczone i bardzo zanieczyszczone – poinformowała o tym służba prasowa ukraińskiego Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Budownictwa i Gospodarki Mieszkalno-Komunalnej.

Sytuacja pogarsza się pomimo znaczącego ograniczenia produkcji przemysłowej w ostatnich latach i w związku z tym odprowadzania mniejszej ilości ścieków do zbiorników wodnych.

Źródło: Głos Rosji

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Prometeo
Użytkownik
Prometeo

znamy z autopsji ten argument do likwidacji rodzimego przemysłu i przystąpienia do zmasowanego importu bo po co te trujące fabryki przecież można żyć udzielając sobie wzajem kredyty i doradzając o kredytach itp … najczystsza woda jest za to w sekfanie i loarze