Na Ukrainie praktycznie nie ma czystej wody

Opublikowano: 19.07.2012 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 565

Na Ukrainie obserwowana jest tendencja pogarszania się ekologicznego stanu zbiorników wodnych, zarówno pod kątem wskaźników chemicznych, jak i mikrobiologicznych.

Praktycznie 80% wody pitnej dostarcza się ze źródeł powierzchniowych. Według higienicznej klasyfikacji obiektów wodnych, większość basenów ukraińskich rzek jest oceniana jako zanieczyszczone i bardzo zanieczyszczone – poinformowała o tym służba prasowa ukraińskiego Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Budownictwa i Gospodarki Mieszkalno-Komunalnej.

Sytuacja pogarsza się pomimo znaczącego ograniczenia produkcji przemysłowej w ostatnich latach i w związku z tym odprowadzania mniejszej ilości ścieków do zbiorników wodnych.

Źródło: Głos Rosji


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Prometeo 20.07.2012 02:20

    znamy z autopsji ten argument do likwidacji rodzimego przemysłu i przystąpienia do zmasowanego importu bo po co te trujące fabryki przecież można żyć udzielając sobie wzajem kredyty i doradzając o kredytach itp … najczystsza woda jest za to w sekfanie i loarze

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.