Na „Twitterze” nie wolno szkodzić USA, NATO i Izraelowi

Opublikowano: 26.02.2021 | Kategorie: Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1495

Amerykański gigant internetowy „Twitter” likwiduje setkami konta krytyczne wobec NATO i USA oraz Izraela. Cenzura jest usprawiedliwiona „pogwałceniem polityki platformy” lub zakazanymi, prawdopodobnymi „związkami” z Rosją, Armenią lub Iranem, skoro te konta są niechętne Paktowi Północnoatlantyckiemu. Ormianie mają zakaz krytyki Azerbejdżanu, z którym niedawno toczyli przegraną wojnę. Tymczasem Azerbejdżan kupuje broń w Izraelu i korzysta z pomocy natowskiej Turcji, jak powinno być.

Według Twittera, likwidowane konta, założone w tych krajach lub w innych, lecz „promujące narrację rządu rosyjskiego, czy podważające zaufanie do sojuszu NATO i jego stabilności” nie są zgodne ze „standardami platformy”. Ponadto z komunikatu Twittera wynika, że nie wolno „promować wpływów rosyjskich celujących w Stany Zjednoczone i Unię Europejską”. Moskwa nie jest specjalnie zaskoczona, do fal podobnej cenzury już dochodziło, ale domaga się dowodów, że likwidowane konta są z nią powiązane.

Interwencje Twittera mają różne stopnie stygmatyzacji. Np. konto francuskiego, lewicowego miesięcznika Ruptures, w całości finansowanego wyłącznie przez abonentów, nie zostało zlikwidowane, lecz we wrześniu zeszłego roku opatrzone dopiskiem „Konto powiązane z państwem rosyjskim”. Redakcja protestowała przeciw temu „ohydnemu kłamstwu”, lecz według platformy, linia redakcyjna pisma, przeciwna USA i NATO „wskazuje na związki z rządem rosyjskim”.

Rosjanie są niezadowoleni, że np. konta RT – telewizji finansowanej przez ich rząd są opatrzone napisem o „powiązaniu z państwem rosyjskim”, podczas gdy konta brytyjskiej BBC lub francuskiej France 2, w całości finansowane przez Wielką Brytanię i Francję, nie mają napisów informujących o powiązaniach z rządami tych krajów. Konta, które Twitter uważa za „irańskie”, gdyż krytyczne wobec USA i Izraela, zostały po prostu zlikwidowane hurtowo. Twitter realizuje politykę cenzury amerykańskiej Partii Demokratycznej, obecnie rządzącej w Stanach.

Autorstwo: JSz
Źródło: Strajk.eu


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. j3w 27.02.2021 09:44

    Chyba jest jakieś przekłamanie w nagłówku, bo bodajże prezydent Trump chciał jak najlepiej dla swojego kraju?

    Tym wydarzeniem Twitter zapisał się w historii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.