W UE przepadło 10 tysięcy dzieci-uchodźców

Opublikowano: 01.02.2016 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 696

Handlarze ludźmi i inni przestępcy aktywnie wykorzystują kryzys migracyjny do swoich celów. Według danych szefa Europolu Briana Donalda, od początku aktywnej migracji uchodźców do Europy bez wieści przepadło 10 tysięcy dzieci.

Przy przekraczaniu granicy Unii Europejskiej przepadło bez wieści 10 tysięcy dzieci-uchodźców, powiedział szef Europolu Brian Donald. Co najmniej 5 tysięcy dzieci zaginęło w samych tylko Włoszech, powiedział w wywiadzie dla The Observer. Kolejny tysiąc niepełnoletnich zaginął w Szwecji. Zresztą, według słów Donalda, zaginięcie 10 tysięcy dzieci niekoniecznie świadczy o szalejącej przestępczości i kidnappingu.

„Mówić, że wszystkie 10 tysięcy dzieci przepadło bez wieści byłoby niezbyt mądre. Nie wszystkie z nich zostały niewolnikami, czy zostały sprzedane, — powiedział. – W pełni możliwe, że niektóre z nich trafiły do normalnych rodzin. Po prostu nie wiemy, gdzie one są i co się z nimi dzieje. Oczywiście, mamy dowody eksploatacji seksualnej nieletnich uchodźców, szczególnie na Węgrzech i w Niemczech. Podziemny przemysł w ciągu tych 18 miesięcy rozwija się aktywnie. W tych państwach są więzienia, gdzie większość aresztowanych tak czy inaczej zajmowała się przestępczością związaną z migrantami”.

Podczas śledztwa ustalono, że często te same przestępcze grupy biorą udział w przerzucaniu migrantów do państw Unii Europejskiej i handlu ludźmi, informuje anglojęzyczna strona RT.

Według informacji brytyjskiej organizacji charytatywnej Save, tylko w 2015 roku około 26 tysięcy samotnych dzieci-migrantów przekroczyło granice Unii Europejskiej. Jak uważa Europol, około 27 % wszystkich migrantów w państwach Unii Europejskiej to niepełnoletni. „Czy są oni zarejestrowani, czy nie, mówimy o 270 tysiącach dzieci. Nie wszystkie przybyły do Unii Europejskiej same, ale jest powód, aby uważać, że wiele z nich przyjechało bez opieki” – oświadczył Donald.

W samej tylko Szwecji w tej chwili żyje ponad 35 tysięcy pozbawionych opieki niepełnoletnich uchodźców. Europol wzywa do monitorowania dokumentów i odpowiedniej opieki nad takimi dziećmi.

Z kolei premier Wielkiej Brytanii David Cameron odmówił przyjęcia 3 tysięcy samotnych dzieci-uchodźców z całej Europy, oświadczając, że polityka otwartych drzwi prowadzi do tego, że jeszcze więcej migrantów będzie napływać do państw Unii Europejskiej.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.