Na szczycie WEF ubolewano, że ludzie kwestionują „fakty”

Opublikowano: 22.01.2024 | Kategorie: Media, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2791

Na szczycie WEF podczas dyskusji pt. „Obrona prawdy”, redaktor naczelna „The Wall Street Journal” przyznała elitom w Davos, że tradycyjne media nie są już „właścicielami faktów”, a ludzie są znacznie bardziej skłonni kwestionować to, co podają jako prawdę.

„Myślę, że istnieje bardzo specyficzne wyzwanie dla starszych marek, takich jak »New York Times« i »Wall Street Journal«” – powiedziała Emma Tucker tłumowi na Światowym Forum Ekonomicznym. „Jeśli cofniesz się naprawdę nie tak dawno temu, jak mówię, byliśmy właścicielami wiadomości. Byliśmy strażnikami i w dużej mierze posiadaliśmy również fakty” – kontynuowała. „Jeśli napisano to w »Wall Street Journal«, »New York Times«, to był to fakt” – stwierdziła dalej Tucker, dodając: „W dzisiejszych czasach ludzie mogą korzystać z różnych źródeł wiadomości i znacznie częściej wątpią w to, co mówimy”.

Podczas tej samej dyskusji Věra Jourová, wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej, skarżyła się, że wzrost „dezinformacji” stanowi ”zagrożenie dla bezpieczeństwa”, zauważając: „Częścią rosyjskiej doktryny wojskowej było to, że rozpoczną wojnę informacyjną, a my znajdujemy się w niej teraz”. „Dezinformacja jest bardzo potężnym narzędziem”, kontynuowała Jourová, dodając, że „w UE koncentrujemy się na poprawie systemu, w którym ludzie będą prawidłowo rozumieć fakty. Nie mówimy o opiniach. Nie poprawiamy niczyich opinii ani języka. Chodzi o fakty”.

Jourová spędziła czas w Davos, spotykając się z szefami takich firm jak YouTube i Meta, i upewniając się, że „grają zgodnie z zasadami”, podczas gdy jej szefowa Ursula von der Leyen wezwała do nadrzędnej globalistycznej kontroli nad przepływem wszystkich informacji w erze cyfrowej.

Źródło zagraniczne: Modernity.News
Źródło polskie: BabylonianEmpire.wordpress.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Denisrozrabiaka 22.01.2024 14:30

    Czy Polacy zrobią zrzutkę na ww. gazetki? Jak wspierać -to do końca

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.