Na Sri Lance wprowadzono zakaz zasłaniania twarzy

Opublikowano: 30.04.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 87

Po wielkanocnych zamachach islamskich terrorystów na kościoły na Sri Lance, w których zginęło ponad 250 osób, prezydent tego kraju wydał zakaz zasłaniania twarzy w miejscach publicznych, co dotyczy przede wszystkim burek i nikabów, chociaż wprost w dekrecie się o nich nie wspomina.

Zakaz będzie miał niewielkie znaczenie praktyczne w krótkim terminie i związany jest raczej z rywalizacją polityczną prezydenta z rządem, ponieważ Rada Muzułmanów ze Sri Lanki już wcześniej po zamachu wydała zalecenie, żeby kobiety w miejscach publicznych nie nosiły zasłon na twarzy.

Po zamachu aresztowano na Sri Lance ponad 150 osób, zarówno obywateli tego kraju jak i cudzoziemców, a ponad 140 osób jest poszukiwanych. Należą oni do islamistycznej organizacji powiązanej z Państwem Islamskim, której przywódca, imam Zahran Hashim wysadził się w powietrze w jednym z kościołów. W czasie akcji policji na jedną z kryjówek tej organizacji w piątek wysadziło się w powietrze dwóch braci i ojciec Hashima, zabijając jednocześnie sześcioro dzieci i trzy kobiety.

Autorstwo: (g)
Na podstawie: BBC.com
Źródło: Euroislam.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o