Na Sri Lance wprowadzono zakaz zasłaniania twarzy

Opublikowano: 30.04.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 547

Po wielkanocnych zamachach islamskich terrorystów na kościoły na Sri Lance, w których zginęło ponad 250 osób, prezydent tego kraju wydał zakaz zasłaniania twarzy w miejscach publicznych, co dotyczy przede wszystkim burek i nikabów, chociaż wprost w dekrecie się o nich nie wspomina.

Zakaz będzie miał niewielkie znaczenie praktyczne w krótkim terminie i związany jest raczej z rywalizacją polityczną prezydenta z rządem, ponieważ Rada Muzułmanów ze Sri Lanki już wcześniej po zamachu wydała zalecenie, żeby kobiety w miejscach publicznych nie nosiły zasłon na twarzy.

Po zamachu aresztowano na Sri Lance ponad 150 osób, zarówno obywateli tego kraju jak i cudzoziemców, a ponad 140 osób jest poszukiwanych. Należą oni do islamistycznej organizacji powiązanej z Państwem Islamskim, której przywódca, imam Zahran Hashim wysadził się w powietrze w jednym z kościołów. W czasie akcji policji na jedną z kryjówek tej organizacji w piątek wysadziło się w powietrze dwóch braci i ojciec Hashima, zabijając jednocześnie sześcioro dzieci i trzy kobiety.

Autorstwo: (g)
Na podstawie: BBC.com
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.