Na polskiej granicy aresztowano rosyjskiego reżysera

Opublikowano: 06.05.2019 | Kategorie: Kultura i sport, Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 702

Na polskiej granicy został zatrzymany i aresztowany rosyjski reżyser Michaił Matrosow, który podróżował do Europy, aby nakręcić film historyczny na temat walki z faszyzmem – opowiedział o tym w wywiadzie dla kanału Zvezda.

Zdjęcia miały się odbyć we Francji, ale polscy strażnicy graniczni zatrzymali Matrosowa i zostawili go na 20 godzin bez jedzenia, wody i dostępu do toalety. Następnie urzędnicy anulowali jego wizę Schengen, twierdząc, że jest międzynarodowym ekstremistą i wydalili go z kraju.

Według reżysera, jego koledzy z Europy również zostali zawróceni na polskiej granicy i musieli wrócić do domu okrężną drogą.

Matrosow dodał, że jego europejscy koledzy musieli obejść granicę w inny sposób, ponieważ nie mogli przejechać przez Polskę. Podczas przeszukania u reżysera nie znaleziono żadnych zabronionych przedmiotów, substancji ani literatury, ale nadal deklarowano, że jest ekstremistą.

Reżyser powiedział, że w planach ma nagranie filmu o radzieckich dziewczynach, które uciekły z obozu koncentracyjnego, stworzyły swój oddział partyzancki i dołączyły do sił oporu we Francji.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. maj cher 07.05.2019 11:42

    panzusa każe sługa musi.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.