Na niebie pojawią się wielkie kody QR

Opublikowano: 28.08.2021 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1598

Nowa technologia stworzona w Rosji, pozwala wyświetlać kody QR z orbity naszej planety. Może ona zostać wykorzystana, do stworzenia nowego rodzaju reklam, oraz masowego powiadamiania ludzi o ewentualnych zagrożeniach.

Rosyjski startup, który we wrześniu 2020 roku, ogłosił pomyślny test tworzenia sztucznych konstelacji w kosmosie, opatentował technologię przesyłania informacji na Ziemię z kosmosu na zasadzie systemu kodów QR.

Technologia, umożliwia przesyłanie informacji z kosmosu za pomocą migoczących laserów. Jej zasada działania jest stosunkowo prosta do zrozumienia: „Najważniejsze jest to, że migotanie lasera umożliwia przesyłanie kodu binarnego. W ten sposób wskazując telefonem na statek kosmiczny, demonstrujący reklamę z orbity, użytkownik będzie mógł uzyskać informacje w postaci tekstu lub linku”.

Firma podkreśla, że ta ​​nowa technologia, nie służy wyłącznie celom komercyjny, ale i pomoże w lepszym organizowaniu masowej przesyłu informacji dla ludności. Firma ogłosiła, że przy wykorzystaniu tych sztucznych satelitów, w ciągu 24 godzin, można powiadomić całą populację Ziemi, o każdym globalnym problemie.

Nowy system jest ograniczony jedynie przez złą pogodę i porę dnia, ponieważ obrazy można oglądać wyłącznie w nocy.

Avant Space poinformował TASS we wrześniu ubiegłego roku, że zespół laserów, przeznaczonych do wyświetlania reklam z kosmosu, przeszedł pomyślnie testy stratosferyczne.

Jak podkreśla firma, luminescencja sondy nie stwarzałaby problemów astronomom, ponieważ lasery zamontowane na satelitach byłyby włączane dopiero podczas przelatywania nad dużymi miastami planety.

Autorstwo: M@tis
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. flipper 01.09.2021 00:26

    No to koniec gwieździstego nieba!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.