Na Łotwie masowo przyjmują rosyjskie paszporty

Opublikowano: 26.09.2014 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

Na Łotwie gwałtownie wzrosło zainteresowanie rosyjskim obywatelstwem. Według dziennika „Rossijskaja Gazieta” paszporty z dwugłowym orłem, przyjmują zarówno osoby bez obywatelstwa, jak i Łotysze. Rządowy dziennik przytacza liczby wskazujące na silną pozycję rosyjskojęzycznej ludności Łotwy.

Gazeta przekonuje, że przyjęcie rosyjskiego paszportu, opłaca się mieszkańcom Łotwy z dwóch powodów. Pierwszym jest możliwość przejścia na emeryturę zgodnie z zasadami obowiązującymi w Rosji: szybciej i z wyższym wymiarem. Drugi stanowi sprzeciw dla „etnicznego reżimu” panującego na Łotwie.

Według gazety wiele osób, które mieszkają na Łotwie, od czasów ZSRR nie chce przyjąć obywatelstwa, jeśli ma się to wiązać z pozbawieniem ich tożsamości narodowej, na przykład rosyjskiej.

Władze Łotwy od początku kryzysu ukraińskiego bacznie przyglądają się rosyjskojęzycznej ludności. Niektórzy łotewscy politycy obawiają się, że władze Rosji upomną się o rosyjską mniejszość, a tym samym również o ziemie byłej republiki.

Autor: jkl
Źródło: Lewica.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Hassasin
Użytkownik
Hassasin

500 dolarów i masz obywatelstwo Rosji.

Gylhyrst
Użytkownik
Gylhyrst

Może nie o Łotwie a o Estonii, ale podobny klimat. Kilka lat temu pracowałem i mieszkałem z Estończykami w UK, dowiedziałem się od nich wiele ciekawych informacji jak np. to, że oni choć urodzili się, mieszkali, uczyli się w Estonii nie uważają się za Estończyków tylko za Rosjan. Podobnie myśli 80-90% młodzieży. Estoński język znają tylko starsze osoby, młodzi nawet się go nie uczą. Za Estończyków uważa się znikomy procent starszych ludzi. Zdziwiło mnie to niezmiernie, ale tak jest zbudowany widać świat.