Na księżycu Europa istnieją gejzery wodne

Opublikowano: 17.05.2018 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 743

Agencja NASA podczas konferencji prasowej powiadomiła nas o ważnym odkryciu, które zwiększa szanse na obecność życia pozaziemskiego na Europie. Okazuje się, że naukowcy od ponad 20 lat byli w posiadaniu danych, które potwierdzały istnienie gejzerów wodnych na tym jowiszowym księżycu.

16 grudnia 1997 roku, sonda Galileo wykonała bliski przelot w pobliżu Europy. Wtedy zarejestrowała wyraźną zmianę w polu magnetycznym i zwiększoną gęstość plazmy. Naukowcy nie potrafili wyjaśnić tej anomalii – aż do teraz.

Agencja NASA powiadomiła o ponownej analizie tych danych i tym razem udało się rozwiązać tę zagadkę. Okazuje się, że zmiany, które zarejestrował Galileo świadczą o tym, iż sonda wykonywała wtedy przelot nad gejzerem, który wyrzucał słup wody z powierzchni księżyca.

Dotychczasowe dowody uzyskane dzięki Kosmicznemu Teleskopowi Hubble’a wskazywały na istnienie „europejskich” gejzerów wodnych, lecz były niewystarczające. Dopiero teraz udało się naukowcom potwierdzić ich istnienie. Obecność wody w stanie ciekłym na Europie jest dla agencji NASA wskazówką, że może tam istnieć życie pozaziemskie w postaci bakterii. Przyszłe misje kosmiczne Europa Clipper i JUICE pozwolą ustalić, czy jowiszowy księżyc zawiera życie.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: NASA.gov
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

9 komentarzy

 1. Szwęda 17.05.2018 18:55

  Ludzie mogą tam znaleźć w wewnętrznym oceanie np. całe kolonie bakterii tworzące wielka sieć neuronową – Europa może być superinteligentną istotą…

 2. Abomingo 17.05.2018 19:29

  Europa ma bardzo skromną atmosferę , występujące tam żywe organizmy musiały by posiadać ekstremalną odporność na promieniowanie kosmiczne …….co wcale nie wyklucza jego istnienia .

 3. realista 17.05.2018 20:23

  nie chodzi o życie na powierzchni, a raczej w podpowierzchniowych oceanach… .. .

 4. MasaKalambura 18.05.2018 06:54

  Szwęda
  Europa może to i Ziemia może być wielką siecią neuronową. Dostajaną choćby przez splątanie kwantowe. Jednak aby takie rzeczy odkryć, trzeba by je badać i szukać ich, a tego jeszcze nikt nie robi.

 5. realista 18.05.2018 08:03

  Masa, ale coś ty się tak przyssał do tego splątania? powołujesz się na to w każdej możliwej sytuacji. wytrych sobie znalazłeś?… .. .

 6. MasaKalambura 18.05.2018 08:31

  A jużci wytrych. A przynajmniej nową, niezbadaną kompletnie ewentualność, od wieków sugerowaną przez wszystkie kultury całej planety.

  Odkryty i potwierdzony eksperymentalnie nadprzestrzenny wymiar informacyjny, łączący najbardziej elementarne poziomy materii to krok milowy nauki. Nie tylko fizyki. Również biologii. O wyraźnym wpływie splątania na skuteczność fotosyntezy pisaliśmy już.

  O powiązaniu telepatycznym wszystkiego co żyje pisać dotąd nie mogliśmy, bo Einstein wykluczył taką opcje. A tu niespodzianka…

 7. realista 18.05.2018 08:47

  no mówię, naciągasz i nadinterpretowujesz. ciekawy temat, ale nie rób z niego wytrycha, bo go wydrenujesz. tak jest jak się ma za duże oczekiwania i robi z czegoś lek na wszystko. potem się okazuje, że przesadzono ze zbyt daleko idącymi wnioskami… .. .

 8. MasaKalambura 18.05.2018 08:56

  Siedziec w jaskini tez nie zamierzam. Nauka to wysnuwanie hipotez, badanie ich i odrzucanie lub potwierdzanie eksperymentalne. Nowy potwierdzony informacyjny wymiar to olbrzymie pole do badań. A pierwsze, co należy zrobić to przybliżać masom mozliwosci z niego wynikające. Tak by nie stało się to tylko domeną fizyków w laboratoriach.

  Lub zostało zawładnięte i zablokowane dla świata przez wojsko do kryptografii.
  Albo urzywane bez naszej wiedzy i zgody do podprogowego programowania nas poprzez elektronikę przez rządy i korporacje dla uzyskania jeszcze większego poddaniastwa , niewoli czy zysku.

 9. Szwęda 18.05.2018 18:25

  Samoświadomość, jaźń, czy jak tam, to może być taka reinkarnacyjno podobna sieć, która polega na tym, że rodzimy się i umieramy niezliczoną ilość razy jako różne osoby w różnych miejscach, epokach itp. Ta sieć przezwycięża jakby śmierć i objawia się uniwersalną, nieśmiertelną jaźnią, która gaśnie na chwilę po śmierci i pojawia się zaraz u małych dzieci. Oczywiście nowa osoba-jaźń niczego nie pamięta po dawnych bytach, bo cała pamięć, umysł należy do mikrosieci, czyli mózgu, a uniwersalna jaźń to jest już sieć wyższego rzędu, która przebywa być może w fazie nadmaterialnej, falowej itp

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.