Na Islandii o godzinę później?

Opublikowano: 03.11.2014 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 533

Członkowie parlamentu, przedstawili nowy projekt dotyczący zmiany czasu w Islandii. Wniosek, który został złożony w ostatnim dniu października, zakłada jednorazową zmianę czasu o godzinę. Pomysłodawcy zaznaczyli, że nie chodzi im o wprowadzanie czasu letniego, a o to aby na stałe opóźnić zegary w Islandii o godzinę.

W propozycji napisano między innymi, że w 1968 roku zegar w Islandii został dostosowany do czasu letniego, który obowiązuje przez cały rok, w związku z tym jest on ustawiony o godzinę za szybko. Obowiązujący w Islandii czas nie jest dostosowany do warunków jakie panują w kraju.

Kiedy słońce jest w zenicie na zachodzie kraju np. w Reykjaviku jest godzina 13:30, ale na wschodzie w Egilsstaðir jest o pół godziny wcześniej. Gdyby zgodnie z propozycją zegar został opóźniony o godzinę, to w Reykjaviku słońce byłoby w zenicie około godziny 12:30 a w Egilsstaðir około 12, czyli tak jak być powinno, argumentują parlamentarzyści.

Jak na razie nie jest wiadomo od kiedy miałaby obowiązywać zmiana czasu, gdyby do niej doszło.

Źródło: Iceland News Polska


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Abaddon 03.11.2014 22:01

  @ Kat1: Też jestem za rezygnacją ze zmiany czasu, ale czas letni jest dla nas nienaturalny – nie zgodny z pozycją słońca, a wcześniejszy jego zachód w ogóle mi nie przeszkadza. Powinien być całoroczny czas zimowy. Po co Ci w lecie słońce świecące po oczach o 4-tej rano?

 2. MilleniumWinter 04.11.2014 06:25

  @Abaddon
  A po co Ci świecące o 3 rano (czas letni jest o godzinę do przodu)?
  —-
  O co im chodzi z tym słońcem w zenicie? Na Islandi jest inaczej niż w Polsce i czas występowania słońca w zenicie nie zmienia się razem z porami roku?

 3. Poeta 04.11.2014 23:43

  Człowiekowi wydaje się, że jest mądrzejszy od natury i stara się ją zmieniać. Z miernym skutkiem. Więc zamiast walczyć z naturą, niech człowiek żyje zgodnie z naturą, a więc zgodnie ze swym zegarem biologicznym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.