Na Islandii o godzinę później?

Opublikowano: 03.11.2014 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 239

Członkowie parlamentu, przedstawili nowy projekt dotyczący zmiany czasu w Islandii. Wniosek, który został złożony w ostatnim dniu października, zakłada jednorazową zmianę czasu o godzinę. Pomysłodawcy zaznaczyli, że nie chodzi im o wprowadzanie czasu letniego, a o to aby na stałe opóźnić zegary w Islandii o godzinę.

W propozycji napisano między innymi, że w 1968 roku zegar w Islandii został dostosowany do czasu letniego, który obowiązuje przez cały rok, w związku z tym jest on ustawiony o godzinę za szybko. Obowiązujący w Islandii czas nie jest dostosowany do warunków jakie panują w kraju.

Kiedy słońce jest w zenicie na zachodzie kraju np. w Reykjaviku jest godzina 13:30, ale na wschodzie w Egilsstaðir jest o pół godziny wcześniej. Gdyby zgodnie z propozycją zegar został opóźniony o godzinę, to w Reykjaviku słońce byłoby w zenicie około godziny 12:30 a w Egilsstaðir około 12, czyli tak jak być powinno, argumentują parlamentarzyści.

Jak na razie nie jest wiadomo od kiedy miałaby obowiązywać zmiana czasu, gdyby do niej doszło.

Źródło: Iceland News Polska

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Abaddon
Użytkownik
Abaddon

@ Kat1: Też jestem za rezygnacją ze zmiany czasu, ale czas letni jest dla nas nienaturalny – nie zgodny z pozycją słońca, a wcześniejszy jego zachód w ogóle mi nie przeszkadza. Powinien być całoroczny czas zimowy. Po co Ci w lecie słońce świecące po oczach o 4-tej rano?

MilleniumWinter
Użytkownik
MilleniumWinter

@Abaddon
A po co Ci świecące o 3 rano (czas letni jest o godzinę do przodu)?
—-
O co im chodzi z tym słońcem w zenicie? Na Islandi jest inaczej niż w Polsce i czas występowania słońca w zenicie nie zmienia się razem z porami roku?

Fantom
Użytkownik
Fantom

Człowiekowi wydaje się, że jest mądrzejszy od natury i stara się ją zmieniać. Z miernym skutkiem. Więc zamiast walczyć z naturą, niech człowiek żyje zgodnie z naturą, a więc zgodnie ze swym zegarem biologicznym.