Na brytyjskiej farmie maltretowano zwierzęta

Opublikowano: 25.02.2022 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1199

Na łamach programu BBC One „Panorama” wyemitowano film dokumentalny „A Cow’s Life: The True Cost of Milk”. Można w nim zobaczyć co dzieje się „za kulisami” przemysłu mlecznego – w jaki sposób pozyskuje się mleko i w jaki sposób są traktowana krowy.

Film ten został nagrany „ukrytą kamerą” przez organizacją Animal Equality i ujawnia on wiele nieprawidłowości do jakich dochodzi na przemysłowych farmach mlecznych na terenie Wielkiej Brytanii. Śledczy Animal Equality przez kilka miesięcy pracował pod przykrywką na jednej z farm i dokumentował niepokojące sceny nadużyć i zaniedbań, w tym szereg poważnych naruszeń prawa. Dodajmy, mleko produkowane na tej farmie jest używane przez Costa Coffee i British Airways. Obecnie przebywa na niej około 650 krów.

Na nagraniu widać pracowników uderzających i kopiących krowy w twarz i brzuch, a także uderzających je ostrymi, metalowymi łopatami. Pokazano również krowy, które nie mogą stać, podnoszone są za biodra za pomocą podnośnika i ciągnięte o zimną betonową podłogę. Całość tego programu możecie obejrzeć poniżej. Ostrzegamy, film zawiera drastyczne sceny przemocy wobec zwierząt!

O tym, że na rzeczonej farmie dochodziło do zwykłego łamania prawa zapewnia Ayesha Smart, adwokat w sprawach karnych, który wypowiada się w filmie. „Wyraźnie byłoby to wykroczeniem i ścigalibyśmy coś takiego. To w zasadzie atak na zwierzę. […] Nie ma powodu kopać chorego zwierzęcia, zwłaszcza w żołądek, to niepotrzebne zadawanie cierpienia i bólu” – komentowała Smart. “Mamy do czynienia z wieloma różnymi rodzajami przestępstw i szczerze mówiąc, nie jest to akceptowalny sposób postępowania z bydłem” – podsumowuje.

Dlaczego o tym piszemy? Niestety, w tej historii pojawia się polski akcent. W związku z tym, że w tle niektórych fragmentów słychać przekleństwa wypowiadane w języku polskim możemy zakładać, że część pracowników to Polacy lub osoby polskiego pochodzenia. To rzecz jasna nie przesądza, że dopuszczali się oni jakichkolwiek aktów przemocy wobec zwierząt!

Autorstwo: Remigiusz Wiśniewski
Źródło: PolishExpress.co.uk

1

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.