Na Bałkanach powstanie baza lotnicza NATO

Opublikowano: 05.08.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 562

NATO wybuduje pierwszą bazę lotniczą na Bałkanach Zachodnich, w środkowej Albanii – poinformował na “Facebooku” premier kraju Edi Rama.

Szef albańskiego rządu ujawnił, że na miejsce budowy wybrano lotnisko w mieście Kuçova w okręgu Berat w środkowej części kraju.

„Rada Północnoatlantycka zatwierdziła decyzję o budowie pierwszej bazy lotniczej na Bałkanach Zachodnich, w Albanii. Dzięki finansowaniu Paktu Północnoatlantyckiego we współpracy z rządem Albanii, NATO w pierwszej fazie modernizacji lotniska w Kuçovie zainwestuje ponad 50 mln euro” – napisał Rama na portalu społecznościowym.

Jak dodał, projekt powinien ruszyć w ciągu roku. Baza będzie wykorzystywana do „zaopatrywania NATO, wsparcia logistycznego, wspierania sił powietrznych policji, szkolenia składu osobowego i manewrów sojuszu”.

„Kuçova będzie też bazą narodowych Sił Powietrznych. Ta strategiczna inwestycja NATO w Albanii wprowadzi nowe standardy do naszych sił zbrojnych” – podkreślił premier.

Albania jest członkiem NATO od kwietnia 2009 roku.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.