Muzułmanin wyleciał za sprostowanie izraelskiego fejka

Opublikowano: 29.10.2023 | Kategorie: Edukacja, Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1991

Western University w Kanadzie rozstał się z muzułmańskim kapelanem w związku z „powodującymi podziały” komentarzami w mediach społecznościowych na temat Izraela.

Ontaryjska uczelnia zdystansowała się od Aarija Anwera po wymianie zdań między kapelanem a byłą senator Partii Konserwatywnej Lindą Frum na stronie „X”. Kiedy Frum potępiła propalestyński wiec w Toronto za „gloryfikowanie męczenników”, Anwer oskarżył ją o kłamstwo i zaprzeczył, jakoby Hamas obcinał głowy dzieciom lub gwałcił małe dziewczynki. „Przestańcie rozpowszechniać kłamstwa o ścinaniu głów dzieciom i gwałtach na małych dziewczynkach. Zostało to obalone” – napisał Anwer. „Nikt nie świętuje morderstwa izraelskich dzieci, Palestyńczycy opłakują śmierć swoich dzieci”. Dodał, że uważa za „niesamowite, jak sympatycy Izraela są równocześnie prześladowcą i ofiarą”.

W oświadczeniu opublikowanym w czwartek prezydent uniwersytetu Alan Shepard i Opiyo Oloya (wiceprezydent ds. równości, różnorodności i inkluzywności) oświadczyli, że Anwer, który służył „w ramach wolontariatu”, nie będzie już powiązany z uniwersytetem. Stwierdzili, że jego uwagi nie są zgodne z zaangażowaniem uniwersytetu w pokojowy i pełen szacunku dialog. W rezultacie Anwer „nie będzie już pełnić tej funkcji”. Dodali, że „uniwersytet niezachwianie wspiera społeczności palestyńskie, muzułmańskie, żydowskie i izraelskie” i „jest zaangażowany w tworzenie środowiska, w którym wszyscy członkowie naszej społeczności mogą czuć się bezpieczni, mile widziani, słyszani i wspierani”.

To nie jedyny incydent antysyjonistyczny, jaki miał miejsce w Western w zeszłym tygodniu. Było także kilka przypadków niszczenia plakatów, przez propalestyńskich studentów na terenie kampusu, przedstawiających Izraelczyków porwanych przez Hamas.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.