Muzułmanin w Szwecji chciał spalić „Torę”

Opublikowano: 03.02.2023 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2466

Muzułmanin chciał spalić przed ambasadą Izraela w Szwecji Torę, świętą księgę judaizmu, żeby udowodnić podwójne standardy wobec muzułmanów i żydów.

Mężczyzna, określany w mediach jedynie jako 34-letni egipski pisarz mieszkający w Szwecji, zamierzał spalić świętą dla żydów księgę, żeby udowodnić stosowanie przez władze podwójnych standardów wobec muzułmanów i żydów. Akcja nie skończyła się sukcesem, ponieważ władze szwedzkie, podobnie jak w przypadku palenia Koranu, wydały zezwolenie na demonstrację.

Nawiązując do spalenia niedawno Koranu przed turecką ambasadą w Sztokholmie przez duńskiego skrajnego prawicowca Rasmusa Paludana, muzułmanin twierdził, że próba spalenia Tory nie skończyłaby się powodzeniem, a dodatkowo rzuciłaby światło na izraelsko-palestyński konflikt.

Na razie przełożył swój plan na później, ponieważ miał zostać przekonany przez muzułmańskich przywódców, by wycofał się z pomysłu, jak twierdzi rabin Moshe David HaCohen zaangażowany w budowanie dialogu żydowsko-muzułmańskiego w Szwecji. Ambasada Izraela twierdzi z kolei, że współpracowała ze szwedzkimi władzami, by powstrzymać palenie Tory.

W swoim oświadczeniu, skierowanym do Turcji po spaleniu „Koranu”, władze szwedzkie oświadczyły, że nie popierają palenia świętych ksiąg jakiejkolwiek religii, jednak nie mogą ograniczać wolności słowa, a zgodę wydają na demonstrację, a nie na konkretne działania osób pod ambasadą.

Jak widać, podobna procedura miała zastosowanie i w przypadku palenia Tory. Mężczyzna, który złożył wniosek i zapowiedział ten akt, twierdzi, że nie wycofał się, a jedynie opóźnił swoje działania. Ma zamiar niedługo wystąpić o kolejne pozwolenie na demonstrację przed izraelską ambasadą.

Na spalenie Koranu w Szwecji zareagowali nie tylko oburzeni muzułmanie w tym kraju, ale cały świat muzułmański, poczynając od Turcji aż przez Organizację Współpracy Islamskiej (OIC) skupiającą wszystkie państwa z muzułmańską większością.

Na podstawie: JewishNews.co.uk
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.