Muzułmanin skazany za obrazę chrześcijaństwa

Opublikowano: 21.06.2013 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 3

Abu Islam, salaficki kaznodzieja nienawiści został skazany w Egipcie na 11 lat więzienia za obrazę chrześcijaństwa i stwarzanie zagrożenia dla bezpieczeństwa publicznego.

Sąd skazał kaznodzieję, znanego również jako Ahmed Mohamed Mahmoud Abdallah, za uwłaczanie mniejszości religijnej, postponowanie Biblii i zagrażanie bezpieczeństwu publicznemu. Sąd ustanowił również grzywnę 3000 funtów egipskich do czasu uprawomocnienia się wyroku. Skazano również, na 8 lat, syna Abu Islama, za współudział w przestępstwie. Obaj odwołali się do sądu wyższej instancji i na razie pozostają na wolności.

Według dowodów przedstawionych przez prokuraturę obaj mężczyźni okazywali nienawiść do chrześcijaństwa, między innymi paląc Biblię przed ambasadą amerykańską w Kairze podczas protestów przeciwko filmowi „Niewinność muzułmanów” w 2011. Abu Islam zachęcał też innych demonstrantów, żeby oddali mocz na Biblię. Jednym z dowodów było nagranie wideo.

Abu Islam jest właścicielem stacji tv sat Al-Umma oraz dyrektorem Islamic Enlightenment Centre (Ośrodka Oświecenia Muzułmańskiego). W jednym ze swoich programów oznajmił, że muzułmanie mogliby się pozbyć chrześcijan z Egiptu w ciągu dwóch dni. Powiedział także, że kobiety protestujące na placu Tahrir powinny być gwałcone.

Opracowanie: PJ
na podstawie: www.egyptindependent.com, americanlivewire.com
Źródło: Euroislam

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
agama
Użytkownik

no wreszcie. Teraz w ramach karmy będą go gwałcili przez 11 lat.

Konter
Użytkownik
Konter

To już nie jest obrażanie uczuć religijnych, a nawoływanie do popełnienia przestępstwa.