Muzułmanie wywołali zamieszki w kolejnych miastach Szwecji

Opublikowano: 16.04.2022 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1511

Z czwartku na piątek w miastach Linköping i Norrköping miały miejsce zamieszki wywołane przez miejscowych muzułmanów. W kolejnych dniach do gwałtownych rozruchów doszło także w Sztokholmie i Örebro. Kontrowersje w Szwecji wzbudza zwłaszcza zachowanie policji, wycofującej się pod naporem agresywnych wyznawców islamu i nie reagującej choćby na porwanie radiowozu.

Duże zamieszki w Szwecji mają związek z wizytą w tym kraju duńskiego aktywisty Rasmusa Paludana, lidera partii „Twarda Linia”, znanego głównie ze swojej radykalnej krytyki islamu. Paludan, posiadający również szwedzkie obywatelstwo, otrzymał w czwartek zezwolenie na demonstrację polegającą na spaleniu Koranu w miejscowości Linköping.

Przeciwko zniszczeniu swojej świętej księgi protestowali muzułmanie. We wspomnianym Linköping zaczęli oni atakować policjantów i niszczyć ich radiowozy. Zamieszki jeszcze tego samego dnia rozprzestrzeniły się na sąsiednie Norrköping. Także w nim osoby imigranckiego pochodzenia atakowały funkcjonariuszy oraz podpalały samochody.

Kolejnego dnia do rozruchów doszło w kolejnych szwedzkich miastach. Najpoważniejsze miały miejsce w Örebro, natomiast te mniejszego kalibru odnotowano w zdominowanej przez imigrantów dzielnicy Rinkeby w Sztokholmie.

W Örebro policja nie tylko została obrzucona kamieniami i fajerwerkami, ale dodatkowo uczestnicy rozruchów porwali radiowóz i zaczęli nim jeździć. Na nagraniach można także usłyszeć, iż mężczyźni biorący udział w tych wydarzeniach skandują hasło „Allah Akhbar”.

Przy okazji zamieszek nie można zresztą nie wspomnieć o kontrowersyjnym zachowaniu policji. W Linköping i Örebro postanowiła ona wycofać się pod naporem muzułmanów. Jej przedstawiciele twierdzą, że „czasami trzeba wycofać się z powodów taktycznych”.

Z powodu ataków w Örebro rannych zostało dwunastu policjantów, a ponadto spalone zostały cztery radiowozy. Funkcjonariusze nikogo jednak nie aresztowali, oddawali natomiast strzały ostrzegawcze z broni palnej.

Na podstawie: DN.se, Svt.se, Friatider.se, Nyheteridag.se
Źródło: Autonom.pl

16

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. xmariox 16.04.2022 14:26

    Jest to sytuacja kiedy gość w Twoim domu stawia klocka w salonie, a ty podajesz mu papier… a w zasadzie wężyk z bieżącą wodą, bo Twój gość nie wciera sobie klocka w zadek. Gość w domu, Mahomet w domu. Czyli jego zasady. Tak jak wcześniej ustaliliśmy Twoje zasady ma gleboko pod swoją ciemną karnacją tam gdzie kończą sie jego plecy.

  2. Szwęda 16.04.2022 16:32

    Europa ginie bezpowrotnie. Ta zaraza rozleje się niebawem w całej Europie i żaden biały jej nie tknie bo zostanie spacyfikowany przez biało-czarne służby za rasizm.

  3. rici 16.04.2022 18:29

    No to spytaj sie Masy, wedlug niego islam to najbardziej pokojowo nastawiona religia, a to ze morduja, no to przeciez nie swoich, i to allachowi sie podoba.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.