Muzułmanie wywalczyli segregację płciową na basenie

Opublikowano: 25.10.2019 | Kategorie: Kultura i sport, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 411

Publiczny basen w Canberze, stolicy Australii, pod wpływem żądań ze strony społeczności muzułmańskiej wprowadził nowy program – dwa razy w tygodniu na basenie będzie obowiązywała segregacja płciowa.

https://www.youtube.com/watch?v=QP9v67SdIoE

Jak informuje „Daily Mail”, sesje tylko dla kobiet będą w sobotnie wieczory w godzinach 17.30 – 19.00, a dla mężczyzn w niedziele.

Pomysł spotkał się z krytyką innych obywateli. Jedna z matek powiedziała, że jej córka była zdruzgotana po przyjściu na basen tylko po to, żeby z niego wrócić, ponieważ był otwarty „tylko dla chłopców”. „Podobnie jak wielu rodziców z Canberry, mój mąż i ja staramy się wychowywać nasze dziecko tak, aby wierzyło, że jego płeć nie jest barierą dla niczego i żeby nie wstydziło się swojego ciała – powiedziała kobieta. – Jak mamy to robić, skoro publiczna placówka nie wpuściła córki, ponieważ jest dziewczyną?”. Inni odrzucili pomysł na Facebooku, nazywając go „wstecznym”. „Czy rząd (…) zupełnie oszalał? Od lat walczymy o równość, a władze i religie powoli zaczynają ją naruszać” – napisała jedna osoba.

Pomimo kontrowersji kierowniczka centrum powiedziała dziennikowi „Canberra Times”, że po wprowadzeniu programu odnotowano wzrost liczby korzystających z basenu. „Po dwóch tygodniach mieliśmy wyjątkowo wysoką frekwencję, szczególnie na sesjach kobiecych – stwierdziła. – Ten czas obejmuje również naukę pływania, co zostało bardzo docenione, ponieważ wiele z nich często nie ma dostępu do basenu. Ze względu na ich kulturę, niektóre nie mogą przebywać w otoczeniu mężczyzn, więc naprawdę podobało im się to doświadczenie”.

Decyzję pochwalił też przewodniczący społeczności muzułmańskiej w mieście, między innymi ze względu na dostęp do lekcji pływania, ponieważ, jak stwierdził, „większość tonących na plażach w Canberze stanowią imigranci”.

Po miesiącu trwania programu zostanie podjęta decyzja, czy będzie kontynuowany w dłuższej perspektywie.

Autorstwo: JotPe
Na podstawie: CanberraTimes.com.au, DailyMail.co.uk
Źródło: Euroislam.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Matka była zdruzgotana, naprawdę straszne. Współczuje.
Jednak co z tymi, którzy nie chcą być oglądani przez płeć przeciwną. Pewnie maja siedzieć w domu.

Radek
Użytkownik
Radek

Niech tłumaczą względami bezpieczeństwa, to wszyscy się zgodzą, że słuszna decyzja przy takim napływie emigrantów. Z drugiej strony jak można ludzi dzielić ze względu na wiek, to dlaczego nie można za względu na płeć.
Pomysł o tyle dobry, że nie każda dziewczyna lubi być oglądana przez niezbyt kulturalnych facetów. A tak, to ma wybór. Albo idzie jak są mężczyźni, albo jak są samie kobiety. Może niektórych mężczyzn też widok kobiet rozpraszać, a w końcu przychodzą potrenować. Tak wiec widzę w tym raczej poszerzenie wolności i możliwości wyboru. Oczywiście lepiej gdyby dorobili basen dodatkowy i w te dwa dni jedne był męski a jeden żeński.

SZS
Użytkownik
SZS

MasaKalambura
“Jednak co z tymi, którzy nie chcą być oglądani przez płeć przeciwną.”
Jak będą w większości, to te zboki które chcą oglądać płeć przeciwną będą siedzieć w domu.
Salam…

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Co ma tu większość do rzeczy? Na basen przychodzi się pływać. Jak komuś przeszkadza obecność płci przeciwnej, powinien mieć możność pływania mimo tego, podobnie jak ten czy ta, który/a lubi pływać nie zależnie od obecności innych. Czasowa segregacja jest tu rozwiązaniem optymalnym.

franek
Użytkownik
franek

@MasaKalambura

Tak, mają siedzieć w domu i nie obarczać swoją chrobą psychiczną innych.
Jestem bywalcem basenów i nie widzę napastowania kobiet. Gdy człowiek koncentruje się na pływaniu, to i tak wiele nie zauważy.
Za to słyszę o nim w miejscach do których dotarły masy degeneratów islamskich. Odesłać tą dzicz z powrotem do domu, nie wpuszczać między ludzi albo wsadzać za wybryki do więzień, a najlepiej do kopalń uranu. Przez nich ten syf. i to dosłownie, bo defekują do wody.

franek
Użytkownik
franek

Basen to kosztowny przybytek. kogo stać na taką fanaberię jak segregacja płciowa? to jest niefektywne ekonomicznie. jeszcze jedno dobrodziejstwo żydowskiego multi kulti.

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Australijczyków stać.

Napastowanie nie musi być fizyczne. Istnieje też forma pośrednia. Napastowanie wzrokowe (ang. staring). W niektórych knajpach na zachodzie można być za to wyrzuconym. I jest ono również na basenach powszechne tak, że nawet go nie zauważasz. Być może nie uważasz go za napaść, jednak nie bez kozery kobieta patrzy, czy jej mężczyzna ogląda się za innymi, i ma do niego za złe, kiedy to robi szczególnie przy niej.

Otóż odwrotnością napastowania wzrokowego jest napaść wyglądem w celu zwracania cudzej uwagi. To powszechna technika stosowana przez kobiety oraz dość często przez mężczyzn. O ile kobieta może mieć za złe mężczyźnie, że się za innymi ogląda, o tyle mężczyzna może nie życzyć sobie, by jego kobieta wymuszała na obcych mężczyznach (którzy są wzrokowcami) ich uwagę wyuzdanym wyglądem, tudzież nagością (jak na basenach).

Idąc dalej, istnieje grupa ludzi, nie tylko muzułmanów, którzy z szacunku dla siebie i swych ukochanych nie chcą oglądać cudzej nagości, ani wystawiać się na wzrok i pożądanie innych. I w Australii mogą.

Kto to powiedział?:
“Słyszeliście, że powiedziano: Nie cudzołóż! A Ja wam powiadam: Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w swoim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa. Jeśli więc prawe twoje oko jest ci powodem do grzechu, wyłup je i odrzuć od siebie. Lepiej bowiem jest dla ciebie, gdy zginie jeden z twoich członków, niż żeby całe twoje ciało miało być wrzucone do piekła. I jeśli prawa twoja ręka jest ci powodem do grzechu, odetnij ją i odrzuć od siebie. Lepiej bowiem jest dla ciebie, gdy zginie jeden z twoich członków, niż żeby całe twoje ciało miało iść do piekła.”