Muzułmanie z Pakistanu budują kaplicę chrześcijanom

Opublikowano: 21.06.2016 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 544

Muzułmanie z wioski Khalsabad w Pundżabie w Pakistanie postanowili, że odbudują chrześcijańską kaplicę, którą w ubiegłym roku zmyła powódź.

W Khalsabad mieszka tylko dwadzieścia chrześcijańskich rodzin, które były zbyt biedne, żeby odbudować kaplicę; modlitwy musiały odbywać się w domach. Chrześcijanie i muzułmanie nie mieszkają w osobnych częściach wsi, ich domy stoją obok siebie.

Muzułmanie zebrali pieniądze potrzebne na odbudowę kaplicy i pracują przy jej budowie. „Mamy we wsi cztery meczety i żadnego miejsca modlitwy dla chrześcijan, bo większość z nich jest zbyt biedna, żeby sami mogli zbudować kościół” – powiedział Mian Ejaz, jeden z lokalnych biznesmenów, który współfinansował odbudowę kaplicy. „Chcieliśmy pokazać światu, że Pakistan to nie jest kraj ekstremistów, bo ich jest tylko znikoma mniejszość, tylko kraj tolerancji religijnej”. Inny z darczyńców, Dilawar Hussain mówi, że kościół to też miejsce Allaha, tego samego Boga, w którego wierzą muzułmanie.

W położonym o kilkanaście kilometrów od Khalsabadu mieście Gojra w 2009 roku tłum muzułmańskich fanatyków spalił chrześcijańskie domy i zabił dziesięciu chrześcijan za rzekome bluźnierstwo; cztery kościoły w okolicznych wsiach zostały wówczas spalone.

Być może do zmiany nastrojów przyczynił się kryzys imigracyjny. „Świat chrześcijański robi tak dużo dla muzułmańskich uchodźców – stwierdził Ejaz. – Powinniśmy im odpłacić tą samą monetą”.

Autorstwo: GL
Na podstawie: en.DailyPakistan.com.pk, AA.com.tr
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. kozik 22.06.2016 08:59

    Dobrze, że są ludzie, którzy widzą człowieka, a nie przeciwnika, tylko że…
    Chrześcijane są biedni, bo płacą dżizję (50% od przychodów) – w przeciwnym razie już by ich tam nie było.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.