Muzeum piwa, festiwal filmowy, śniadanie modlitewne

Opublikowano: 25.05.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1317

Muzeum piwa Guiness w Dublinie, festiwal filmowy w Wietnamie, śniadanie modlitewne w USA – polscy politycy wybierają atrakcyjne kierunki do pracy. Za wszystko płacą oczywiście podatnicy.

„Fakt” uzyskał w Centrum Informacyjnym Sejmu listę zagranicznych delegacji poselskich z przełomu stycznia i lutego br. Trzeba przyznać, że „owoce” polskiej demokracji wybierają całkiem atrakcyjne kierunki w ramach delegacji. Oficjalnie, oczywiście, lecą tam do pracy.

Michał Gramatyka i Hanna Gill-Piątek od Szymona Hołowni polecieli do Dublina. Po co? Na spotkanie warsztatowe dotyczące drogi tego kraju do referendum aborcyjnego. Gazeta zauważa jednak, że poseł Gramatyka w tym czasie opublikował na „Facebooku” serię zdjęć ze zwiedzania Dublina. Znalazła się nawet fotografia z muzeum piwa Guiness.

Gramatyka, odpowiadając na pytania „Faktu”, przekonywał, że przez dwa dni ciężko pracował (3 i 4 lutego br.), odbywał spotkania, a ostatecznie poprosił marszałek Sejmu o przedłużenie wyjazdu i zwiedzanie odbył w czasie prywatnym. Sęk w tym, że fotorelacja została zamieszczona na „Facebooku” 4 lutego, czyli w dniu, w którym Gramatyka podobno pracował. Gdy wyszło to na jaw, „doprecyzował”, że spotkania miał rano, a zwiedzał po południu.

Egzotyczny kierunek jako poselską delegację wybrała Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska (Lewica). Poleciała aż do Wietnamu. W Hanoi odbywał się przegląd polskich filmów, a poseł wzięła udział w uroczystym otwarciu festiwalu. Zapewnia, że filmów nie oglądała, bo nie miała czasu. Podczas 6-dniowej delegacji w Wietnamie wypełniała „ważne spotkania”.

Za Ocean za pieniądze podatników wybrał się natomiast Kacper Płażyński (PiS). Poleciał do Waszyngtonu, gdzie wziął udział w Narodowym Śniadaniu Modlitewnym. Spotkał się także z organizacjami polonijnymi. „Fakt” uściśla, że Centrum Informacyjne Sejmu na razie nie podało kosztów zagranicznych delegacji.

Autorstwo: KM
Na podstawie: Fakt.pl
Źródło: NCzas.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Rhumek 25.05.2023 17:11

    Ja tam jestem ,,za,,. Szczególnie jeśli miałaby to być wycieczka długoterminowa niedyskryminująca żadnego posła czy posłanki, senatorów, polityków wszelkiej maści, członków i członkiń rad nadzorczych państwowych spółek, nieczynnych generałów i tym podobnych.
    Oczywiście nie muszę wyjaśniać ze miejscem docelowym widzę …..Syberię ?
    Ewentualnie ….Alaskę.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.