Muzeum Auschwitz-Birkenau pobiło rekord

Opublikowano: 09.01.2020 | Kategorie: Historia, Kultura i sport, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2152

Rekordowa liczba 2,32 milionów osób odwiedziła w 2019 roku muzeum znajdujące się w miejscu byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu – podaje służba prasowa muzeum.

„2 miliony 320 tysięcy osób z całego świata odwiedziło w 2019 roku tereny byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz i Auschwitz II-Birkenau, nad którymi opiekę sprawuje Muzeum. To o prawie 170 tysięcy więcej niż w rekordowym dotychczas 2018 roku” – czytamy.

Według danych muzeum 81% gości muzeum skorzystało z usług jednego z ponad 340 oprowadzających, posługujących się jednym z 21 języków (czyli 19% wycieczek, najprawdopodobniej z Izraela, ma własnego przewodnika – przypis WM).

Ponad 14 tysięcy osób w grupach zorganizowanych zdecydowało się odwiedzić muzeum w ramach specjalnego programu edukacyjnego, co stanowi prawie 20-procentowy wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem. Program ten poza wizytą w muzeum obejmuje dodatkowe wydarzenia edukacyjne, wykłady lub seminaria.

Auschwitz-Birkenau był największym i najdłużej istniejącym nazistowskim obozem zagłady, dlatego stał się jednym z symboli Holocaustu. Około 1,4 miliona osób, z czego około 1,1 miliona Żydów zginęło w Auschwitz w latach 1941-1945 (w latach 1940-1941 zabijano tam głównie Polaków, o czym media mainstreamowe celowo milczą – przypis WM). Obóz został wyzwolony 27 stycznia 1945 roku przez wojska Armii Czerwonej. W 1947 roku na miejscu byłego obozu nazistowskiego Auschwitz-Birkenau utworzono muzeum. W 1979 roku został włączony na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. jestemtu 09.01.2020 12:48

  Auschwitz w latach 1911-1945.

  Proszę nie powielać błędów sputnika…
  Ten obóz nie powstał w 1911 roku
  Nawet w ichniej wiki piszą że był to 1940 rok..

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Auschwitz-Birkenau

 2. mackadmin 10.01.2020 03:34

  ‘Auschwitz-Birkenau był największym i najdłużej istniejącym nazistowskim obozem zagłady’. Nie, nie bylo nazistowskim ale niemieckim i nie najwiekszym bo najwiekszy oboz zaglady byl w USA!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.