Mural z Macronem okazał się być „antysemicki”

Opublikowano: 25.06.2022 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1056

W Awinionie powstał mural przedstawiający francuskiego prezydenta Emmanuela Macrona. Został jednak szybko zamalowany po protestach licznych i wpływowych organizacji żydowskich, uważających graffiti za „antysemickie”. Macron był na nim bowiem przedstawiony jako marionetka pociągana za sznurki przez ekonomistę Jacquesa Attaliego.

Twórcami muralu z karykaturą francuskiego prezydenta byli lokalni artyści. Korzystają oni najczęściej z powierzchni na kamienicach a Awinionie, znajdujących się przy tamtejszej ulicy Synagogi. Tym razem postanowili oni więc namalować Macrona, który przybrał postać Pinokia i jest pociągany za sznurki przez pierwszego prezesa Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju.

Graffiti wywołało spore kontrowersje w mediach społecznościowych, a do dyskusji włączyły się duże organizacje żydowskie. A wśród nich między innymi American Jewish Committe. Uznały one, że karykatura z Macronem i Attalim ma „antysemicki charakter”, bo nawiązuje do motywu żydowskiego bankiera sterującego politykami.

W podobnym tonie na ten temat wypowiedział się Olivier Faure, sekretarz generalny Partii Socjalistycznej. Stwierdził on, że w ten sposób w przestrzeni publicznej prezentowany jest „antysemityzm”.

Ostatecznie mural został zamalowany, po tym jak interwencję w tej sprawie podjął lokalny prefekt. W czwartek wieczorem Stowarzyszenie Memoriał 98, czyli kolektyw walczący z „antysemityzmem” i „rasizmem”, opublikował już zdjęcie budynku bez francuskiego prezydenta i jego ekonomicznego doradcy.

Na podstawie: BMFTv.com, LeParisien.fr
Źródło: Autonom.pl

6

TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. andi170 25.06.2022 13:34

    Makaron ma jeszcze jednego sterującego to Schwab hitlerowiec.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.