Muhammad i Olivia

Opublikowano: 25.09.2017 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 668

Z danych Narodowego Urzędu ds. Statystycznych wynika, że Muhammad wskoczył w tym roku na 8. miejsce pod względem najbardziej popularnych imion męskich w Wielkiej Brytanii. Jeśli jednak wziąć pod uwagę rożne wariacje tego imienia funkcjonujące w rodzinach muzułmańskich, to było ono w 2016 r. bezsprzecznie najczęściej wybieranym imieniem dla chłopców w Wielkiej Brytanii.

Muhammad, a zatem najbardziej popularna wersja imienia, będąca przekładem polskiego imienia Mahomet, wskoczył w zeszłym roku na 8. miejsce pod względem najbardziej popularnych imion dla chłopców w Wielkiej Brytanii (3908 zarejestrowanych imion). Muhammad zastąpił tym samym bardzo popularne jeszcze do niedawna imię William.

Jeśli jednak wziąć po uwagę różne warianty imienia Muhammad, a zatem m.in. Mohammed czy Mohammad, to imię to, traktowane jako jedno, jest obecnie zdecydowanie najbardziej popularnym imieniem męskim w całym Zjednoczonym Królestwie!

Wśród imion nie-arabskich coraz większym zainteresowaniem cieszą się natomiast nie tyle tradycyjne imiona męskie, ile imiona bohaterów najpopularniejszych obecnie w Wielkiej Brytanii filmów i seriali. Urzędy brytyjskie zanotowały w 2016 r. znaczny wzrost popularności takich imion jak np. Flynn (fikcyjnej postaci z „Gwiezdnych Wojen”) czy Ezra (bohatera serialu animowanego „Star Wars: Rebelianci”).

Wśród dziewczynek królowało z kolei w zeszłym roku imię Olivia, które zrzuciło z pierwszego miejsca imię Amelia. I tu jednak nie brakowało też imion rodem z filmów i kreskówek, a do najpopularniejszych należały Aria (po bohaterce Aryi z „Gry o Tron”) oraz Luna.

Zdjęcie: WerbeFabrik (CC0)
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.