Mt. Gox bankrutuje

Opublikowano: 01.03.2014 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 216

Największa na świecie giełda bitcoinów, Mt. Gox, złożyła w Tokijskim Sądzie Okręgowym wniosek o ogłoszenie upadłości. We wniosku poinformowano, że przyczyną jego złożenia była utrata wszystkich bitcoinów wskutek włamania do systemu komputerowego giełdy.

Przed kilkoma dniami przedstawiciele Mt. Gox odkryli, że z jej kont zniknęło 750 000 bitcoinów należących do użytkowników giełdy oraz 100 000 będących własnością samej giełdy. Mark Karpeles, dyrektor wykonawczy giełdy, przeprosił za zaistniałą sytuację.

Aktywa giełdy są warte 3,84 miliarda jenów, podczas gdy jej zobowiązania sięgają 6,5 miliarda jenów.

Japońskie instytucje nadzorujące rynek finansowy informują, że ich jurysdykcja nie rozciąga się na wirtualną walutę.

Autor: Mariusz Błoński
Na podstawie: CDRinfo
Źródło: Kopalnia Wiedzy

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
hashi
Użytkownik
hashi

Brak audytu doprowadzi to sytuacji gdy większość bitów będzie w posiadaniu złodziei, zdolnych dowolnie manipulować kursem. I nie zdziwiłbym się gdyby te wszystkie włamania spowodowane były celową luką w kodzie crypto.

cetes
Użytkownik

Pitolenie i pi/er/lenie!!!

Wzrost dochodu przeznaczonego do podziału pomiędzy ludźmi jest uzależniony tylko i wyłącznie od wzrostu produkcji towarów/usług.
Każda jednostka pieniężna skierowana do sektora finansowego, to ograniczenie sektora produkcyjnego i jednoczesne zwiększenie szansy na okradzenie społeczeństwa przez spekulantów walutowych.
Jak nazywa się j.p. używana do spekulacji, nie ma najmniejszego znaczenia.

Oznacza to tylko, że znaczna część ludzi uwierzyła w głupotę o istnieniu czegoś takiego jak pieniądze.
Nic takiego nie istnieje! Pieniądzem jest tylko i wyłącznie zysk jaki osiąga ludzkość z uzmysłowienia sobie korzyści odnoszonych z powodu specjalizacji i związanej z tym konieczności wymiany towarów/usług pomiędzy ich producentami. Nazywa to się barterem.

Coś, niesłusznie nazywane pieniądzem, jest tylko jedną z postaci poszukiwania narzędzia ekonomicznego pozwalającego na lepsze/sprawniejsze/bardziej obiektywne ocenienie relacji pomiędzy wymienianymi towarami usługami.