Wysoki urzędnik MSW na liście płac korporacji

Opublikowano: 03.07.2015 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 4

4,5 mln zł łapówek w gotówce i w naturze przyjął w sumie wysoki urzędnik Komendy Głównej Policji, a później Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, odpowiedzialny za wdrażanie systemów informatycznych. Płaciło mu m.in. Hewlett-Packard i IBM.

Andrzej M. w Komendzie Głównej był dyrektorem ds. łączności i informatyki, w 2008 r. przeszedł do Centrum Informatyzacji Państwa pod Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji. Z informacji podanych przez prokuraturę wynika, że M. pracował nad systemem informacyjnym strefy Schengen, bazą PESEL, platformą e-PUAP (internetowa platforma usług administracji publicznej), a także obsługą numeru 112.

Różne firmy stawiały wobec M. różne oczekiwania. IBM oczekiwał, że M. nie będzie zwracał uwagi na kontakty korporacji z jego podwładnymi, którzy na bieżąco informowali przedstawicieli firmy o całej działalności ministerstwa. Urzędnik miał też przepychać tryb wolnej ręki w konkretnych zamówieniach – tak, żeby KGP czy CPI rozmawiały tylko z jednym, wybranym podmiotem albo informował swoich „partnerów” z korporacji o dokładnych warunkach przetargu z wyprzedzeniem, żeby mieli przewagę nad konkurencja. Hewlett-Packard płaciło, żeby „mieć spokój w interesach” – M. pracował przecież w policji. Prokuratura twierdzi też, że firmy po prostu kupowały sobie przychylność M., któremu wróżono karierę polityczną – przez jakiś czas miał zostać wiceministrem w MSWiA.

W czasie swojej „współpracy” z korporacjami M. kupił i luksusowo urządził dwa apartamenty na warszawskim Ursynowie, wziął ślub na Sri Lance, urządził wesele na Malediwach i zwiedził Stany Zjednoczone (sposobem na zawarcie znajomości z M. było zabranie go na wycieczkę do Las Vegas). HP, IBM i inne firmy kupowały mu sprzęt elektroniczny, ale także RTV i AGD – m.in lodówkę, piekarnik, okap kuchenny czy odkurzacz.

Jak twierdzi prokuratura, M. był ulubieńcem Elżbiety Bieńkowskiej i Grzegorza Schetyny – ten drugi osobiście ściągnął go z KGP do MSWiA.

Autorstwo: JS
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
MvS
Użytkownik
MvS

Zgodnie z ustawą z dnia 18 marca 1921 roku powinien zostać ukarany śmiercią przez rozstrzelanie. Szkoda, że już nie obowiązuje.

kudlaty72
Użytkownik
kudlaty72

@MvS śmiecia powinno się zagłodzić bo szkoda kuli na gnoja!

jarek123
Użytkownik
jarek123

nie przesadzajcie z tymi pomysłami

Prometeusz
Użytkownik
Prometeusz

No szlachetnie, szlachetnie – wystarczyloby powiesic. I mniej honorowo (no bo i za co?!), i ekologicznie (lina jest wielokrotnego uzytku, nie produkuje dwutlenku wegla).

A przynajmniej niech sie tak wafelki juz nie wstydza – skoro zdradza swoj kraj, to niech chociaz jego geba i nazwisko beda nam wszystkim znane… ;)

atoreli123
Użytkownik
atoreli123

ok, co się z nim teraz dzieje? jest w więzieniu czy na srilance? jakiś update by się przydał