MPP Randy Hillier oskarżony za zorganizowanie wiecu

Opublikowano: 28.11.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 955

Randy Hillier, niezależny członek parlamentu prowincji Ontario w Kanadzie, został oskarżony o zorganizowanie i udział w proteście No More Lockdown przed Queen’s Park przeciwko blokadom, w którym uczestniczyło szacunkowo 700 osób.

Hillier został oskarżony na podstawie ustawy o ponownym otwarciu w Ontario i ma stawić się w sądzie 7 stycznia 2021 r., poinformował „Global News”. Kara za wyrok skazujący waha się od minimalnej grzywny w wysokości 10 000 CAD do maksymalnie 100 000 CAD i do roku więzienia.

Jego protest „No More Lockdowns” był sprzeczny z najnowszym nakazem premiera Douga Forda, klasyfikującym Toronto i okoliczny region Peel od poniedziałku jako tzw szare strefy, które mają najostrzejsze ograniczenia. Obejmują one ograniczenie imprez publicznych lub spotkań towarzyskich na świeżym powietrzu do maksymalnie 10 osób.

Hillier, MPP z Lanark-Frontenac-Kingston, powiedział że zamierza w sądzie zakwestionować legalność ograniczeń COVID-19 w Ontario.

Podczas czwartkowego wiecu wyraził Hillier wyraził również poparcie dla 33-letniego Adama Skelly’ego, który tego samego dnia został aresztowany przed własną restauracją w Etobicoke Adamson BBQ z naruszenie najnowszych przepisów Skelly, ojciec dwójki małych dzieci, stoi w obliczu 13 zarzutów karnych. Hillier wezwał uczestników wiecu No More Lockdown przed Queen’s Park, aby wspierali Skellyego a inne małe firmy, aby poszły w jego ślady.

Andjela Janosevic, która jest właścicielką firmy kosmetycznej powiedziała LifeSiteNews, że „Jako ludzie zasługujemy na to, by wiedzieć, żyć i pracować na wolności i walczyć o nasze rodziny”. „Rozumiemy, że wirus jest absolutnie prawdziwy… ale zasady i wytyczne… po prostu nie mają sensu”. Jej firma „podejmuje środki ostrożności, zainwestowaliśmy w środki ochrony indywidualnej, dezynfekujemy po każdym kliencie” – dodała. „Ale co z tego, kiedy idę do Costco, gdzie jest 50 osób przede mną, a 50 osób za mną oddycha mi na karku?”

Źródło oryginalne: LifeSiteNews.com
Źródło polskie: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 6, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o