Możliwość opuszczenia Kanady przez niezaszczepionych nierezydentów

Opublikowano: 16.03.2022 | Kategorie: Prawo, Turystyka i podróże, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1861

Kanada zezwala na opuszczenie kraju drogą powietrzną bez szczepień tymczasowych pracowników zagranicznych (TFW), którzy nie są mieszkańcami kraju podczas gdy Kanadyjczycy, którzy zdecydowali się nie otrzymywać zastrzyków przeciwko COVID, nadal mają zakaz wejścia na pokład samolotu.

Zgodnie z e‑mailem od Employment and Social Development Canada (ESDC), zgłoszonym przez Western Standard, kanadyjski rząd federalny twierdzi, że niezaszczepieni TFW mogą opuścić Kanadę do 31 sierpnia, po tym, jak zezwolono na przedłużenie zwolnienia pierwotnie obowiązującego do 28 lutego.

The Western Standard twierdzi że zdaniem ich informatora z branży „zasady te stają się zawiłe dla wszystkich”, ale obywatele kanadyjscy bez szczepień, tacy jak kierowcy ciężarówek, powinni również otrzymać zwolnienia podczas podróży, podobnie jak TFW.

TFW, którzy nie są zaszczepieni i należą do pewnych kategorii, takich jak pracownicy rolni członkowie załóg morskich, osoby dokonujące dostaw medycznych oraz osoby pracujące ze sprzętem lub urządzeniami medycznymi, mogą wjechać do Kanady z wynikiem negatywnym testu na covid.

Niezaszczepieni obywatele Kanady mogą wjechać drogą lotniczą zgodnie z Kartą Praw, ale muszą przejść kwarantannę. Jednak tego samego nie można powiedzieć o niezaszczepionych Kanadyjczykach, którzy chcą opuścić Kanadę, co jest bezpośrednio sprzeczne z konstytucją

Przepis wszedł w życie w grudniu 2021 r. Podobny obowiązek szczepień dla kierowców ciężarówek, którzy po przekroczeniu granicy USA do Kanady, kierowani byli na kwarantannę, wszedł w życie w styczniu. Doprowadziło to do Konwoju Wolności.

Tamara Lich, główna przywódczyni Konwoju Wolności, została owacyjnie powitana w ostatnią sobotę po powrocie do domu w Medicine Hat w Albercie.

Lich spędził prawie trzy tygodnie w więzieniu przed uzyskaniem kaucji.

Wielu pracowników rządu federalnego straciło pracę, po tym, jak rząd Trudeau nakazał, by wszyscy pracownicy federalni zostali zaszczepieni.

Oficjalna petycja Izby Gmin, popierana przez posła Kanadyjskiej Partii Konserwatywnej (CPC), Toma Kmieca , domaga się od Trudeau „zniesienia” przepisu, który zakazuje podróżowania samolotem bez szczepień.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Na podstawie: LifeSiteNews.com
Źródło: Goniec.net

11

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.